• <
escort_980x120_gif_2020

Rozpoczęły się mistrzostwa Polski klas olimpijskich w żeglarstwie

AK

25.09.2021 14:36 Źródło: inf. prasowa
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Rozpoczęły się mistrzostwa Polski klas olimpijskich w żeglarstwie

Partnerzy portalu

Rozpoczęły się mistrzostwa Polski klas olimpijskich w żeglarstwie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Bartosz Modelski

Prawie 150 zawodników i zawodniczek bierze udział w mistrzostwach Polski klas olimpijskich, które dzisiaj rozpoczęły się w gdańskich Górkach Zachodnich. Niestety, pierwszego dnia zawodów wiał bardzo silny, wręcz sztormowy wiatr i sędziowie nie zdecydowali się na przeprowadzenie wyścigów.

Do rywalizacji przystąpią żeglarze w takich klasach, jak 49er, 49erFX, 470, ILCA 7 (Laser), ILCA 6 (Laser Radial), Finn. Atrakcją zawodów będzie specjalny Wyścig Mistrzów, w którym w sobotę 25 września ścigać się będą gwiazdy polskiego żeglarstwa. Nasi Olimpijczycy, nie tylko z Tokio ale i kilku poprzednich igrzysk, ustawią się na linii startu na łódkach klasy Optimist! Dla większości z nich będzie to sentymentalny powrót do czasów swoich żeglarskich początków.

Wyścig będzie rozegrany na rozlewisku Wisły Śmiałej i można go będzie obserwować z pomostów NCŻ i AZS GALION. To doskonała okazja aby zobaczyć z bliska naszych mistrzów, zwłaszcza że po wyścigu i dekoracji zwycięscy będzie czas na wspólne zdjęcia i autografy! Wydarzenie odbędzie się po wyścigach Mistrzostw Polski klas olimpijskich w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS i rozpocznie się nie wcześniej niż o godzinie 16.00.

Rywalizacja toczyć się będzie nie tylko o honor, splendor, zaszczyty, sławę i uścisk dłoni prezesa. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają vouchery na osprzęt żeglarski, które przekażą do wykorzystania reprezentowanym przez siebie klubom. Zwycięzca otrzyma voucher na 2000 zł, a zdobywcom drugiego i trzeciego miejsca przypadną vouchery po 1000 zł.

Gospodarzem zawodów są Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk oraz ośrodek AZS COSA Gdańsk. Medalistów mistrzostw Polski klas olimpijskich poznamy w niedzielę 26 września. 

A OTO LISTA UCZESTNIKÓW WYŚCIGU MISTRZÓW PZŻ:

Małgorzata Białecka

Magdalena Kwaśna

Kinga Łoboda

Aleksandra Melzacka

Jolanta Ogar

Agnieszka Skrzypulec

Maciej Grabowski

Paweł Kołodziński

Piotr Kula

Piotr Myszka

Łukasz Przybytek

Anna Weinziecher


Organizatorem Mistrzostw Polski Klas Olimpijskich jest Polski Związek Żeglarski. Partnerem głównym jest Miasto Gdańsk. Sponsorem głównym regat jest firm Vulcan Training & Consultancy, która specjalizuje się w szkoleniach osób pracujących m.in. w przemyśle wydobywczym ropy naftowej gazu, czy też przy budowie i obsłudze morskich i lądowych elektrowni wiatrowych. Partnerami imprezy są: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ergo Hestia, Kubota, Ziaja Polska, ClickMeeting, Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk, AZS COSA Gdańsk


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.