• <

Puchar Świata w kajakarstwie - sukcesy Polaków

kw

27.05.2023 13:35

Od wczoraj w Poznaniu rozgrywane są zawody Pucharu Świata w kajakarstwie. Na sobotę zaplanowano 11 finałów, które okazały się niezwykle udanie dla biało-czerwonych reprezentantów. Polacy triumfowali aż 4 razy.

Kołodziejczyk wygrała jedynkę na 200 m

Kajakarka Katarzyna Kołodziejczyk wygrała finał nieolimpijskiej konkurencji K1 200 m. Polka pokonała o 0,26 sekundy Dunkę Frederikke Hauge Matthiesen, trzecia była Chorwatka Anamaria Govorcinovic.

Triumf Klatt i Wiśniewskiej w dwójce na 200 m

Kajakarki Martyna Klatt i Helena Wiśniewska zwyciężyły w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m. Polki wyprzedziły Włoszki o 0,88 sekundy, trzecie były Austriaczki. Na czwartej pozycji uplasowała się druga polska osada: Katarzyna Kołodziejczyk, Justyna Iskrzycka.

Zwycięstwo kobiecej czwórki na 500 m

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto wygrały finał olimpijskiej konkurencji K4 500 m. Polki wyprzedziły o 0,43 sekundy Chinki, trzecie były Niemki.

Zwycięstwo czwórki kanadyjkowej na 500 m

Kanadyjkarze w składzie: Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński, Łukasz Witkowski i Oleksii Koliadych wygrali finał nieolimpjskiej konkurencji czwórek na 500 m.

Drugą lokatę zajęła inna polska załoga w składzie: Juliusz Kitewski, Krystian Hołdak, Kacper Sieradzan i Adrian Kłos, a na trzecim miejscu finiszowali Ukraińcy. Do tej konkurencji zgłosiły się tylko trzy osady.