• <
escort_980x120_gif_2020

Poweras: nowoczesne technologie na luksusowych katamaranach (foto, wideo)

ew

17.09.2020 14:35
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Poweras: nowoczesne technologie na luksusowych katamaranach (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Poweras: nowoczesne technologie na luksusowych katamaranach (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Ciche w użytkowaniu, niepowodujące uciążliwych wibracji, wydajne i zaawansowane technicznie - takie silniki to ideał dla właścicieli rekreacyjnych jednostek. Takiego rozwiązania szukają też budowniczy luksusowych i spersonalizowanych katamaranów, w tym doskonale znany w Polsce Sunreef Yachts. Przy budowie nowoczesnego modelu 80 Sunreef Power, który odwiedziliśmy z kamerą, firma zdecydowała się na współpracę dystrybutorem oraz serwisantem gwarancyjnym i pogwarancyjnym morskich silników wysokoprężnych szybkoobrotowych MAN Truck & Bus - gdańskim przedsiębiorstwem Poweras.

"Jednostka 80 Sunreef Power to katamaran rekreacyjny, na którym zainstalowaliśmy dwa silniki MAN V8-1200 o mocy 1200 KM każdy. Silniki te wyposażone są w nowoczesną technologię paliwową common rail pozwalającą rozpędzić jednostkę do prędkości około 22 węzłów nie powodując jednocześnie dużych wibracji i uciążliwego hałasu. Wszystko to sprawia, że wyśmienicie nadają się do zastosowania na jednostkach rekreacyjnych" - mówi Tomasz Szulc z firmy Poweras.


"Szeroki na 12 metrów katamaran stanowi niezrównane połączenie wydajności oraz komfortu. 80 Sunreef Power to uniwersalny i nowoczesny jacht, stworzony do dalekomorskich podróży. Dynamiczny i elegancki model łączy w sobie komfort i wyjątkową dzielność morską, definiując na nowo pojęcie luksusowego katamaranu motorowego. Charakterystyczne detale takie jak stylowe obramowania, teakowy pokład, czy wysokie nadburcia i dyskretne oświetlenie, nadają sportowej sylwetce jednostki unikalny charakter". - zapewniają producenci

Jednostka, którą odwiedziliśmy z naszą kamerą przeznaczona jest dla klienta z Chin. Została zamówiona w zeszłym roku a pod koniec sierpnia popłynęła do Azji. Wideo z jej załadunku można zobaczyć TUTAJ.

"MAN proponuje nam jedne z najlepszych silników, których możemy użyć. Mają świetne rekomendacje ze strony klientów i spełniają wszystkie nasze wymagania, takie jak: wysoki stopień zaawansowania technicznego czy kultura pracy silników. Współpraca z firmą Poweras układa nam się bardzo dobrze. Mamy dużą wymianę doświadczeń i szczegółowe informacje już na etapie projektowania. Mimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem, firma robi wszystko, żebyśmy spełniali parametry jakościowe i terminowe, co jest dla nas bardzo istotne " - przyznaje Piotr Czyż z Sunreef Yachts. 

Jednostka 80 Sunreef Power ma 24 metry długości i 12 metrów szerokości. Na swoim pokładzie pomieści 12 gości. Na uwagę zasługuje między innymi spektakularna kabina właścicielska, zajmująca część dziobową pokładu głównego. Prócz dużego łóżka z widokiem na taras, przestrzeń jej wypełnia garderoba, biurko i łazienka. Przeszklenia w suficie nadają wnętrzu lekkości i wprowadzają naturalne światło do środka. Miejsce kabiny właściciela, można wykorzystać także na wygodną strefę relaksu z obszernymi sofami i łatwym dostępem do pokładu.

Salon jednostki otwiera się szeroko na rufę, łącząc się z kokpitem, wyposażonym w komfortowe siedziska i bar. W ten sposób powstaje jasna, dobrze skomunikowana, półotwarta przestrzeń idealna do wypoczynku na morzu. W salonie umieścić można także w pełni wyposażoną kuchnię oraz wewnętrzną sterówkę.

Poweras jest firmą działającą w sektorze przemysłowym. Zasadniczym elementem jej aktywności  jest dystrybucja oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny morskich silników wysokoprężnych szybkoobrotowych firmy MAN Truck & Bus. Poweras realizuje również dostawy i naprawy silników napędu głównego firmy Cummins oraz agregatów prądotwórczych w wykonaniu morskim. Dodatkowo, oferuje części zamienne i eksploatacyjne do oferowanych urządzeń. Więcej TUTAJ

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.