• <

Widowiskowy załadunek jachtu Sunreef w Porcie Gdynia. Zgadnijcie dokąd popłynie jednostka

Dodano: 31.08.2020

W ostatnią sobotę sierpnia przy Nabrzeżu Rumuńskim w Porcie Gdynia odbył się widowiskowy załadunek jachtu Sunreef 80 Power na pokład statku Slotergracht pływającego we flocie armatora Spliethoff. Jednostka drogą morską zostanie przetransportowana do klienta z Chin.

Kompleksową operacją transportu luksusowego katamaranu zajęła się firma Sevenstar specjalizująca się w transporcie morskim jachtów. Załadunek w Gdyni obsługiwany był poprzez agenta, firmę Transfennica Polska, która jest w tej samej grupie kapitałowej.

Sunreef 80 Power jest nowoczesną jednostką o powierzchni użytkowej ponad 360 m² stworzoną do dalekomorskich podróży. Ten dynamiczny i elegancki model łączy w sobie komfort oraz wyjątkową dzielność morską - zapewnia producent. Wyposażony jest w 2 silniki o maksymalnej mocy 1200 KM każdy, które rozpędzają jednostkę do 22 węzłów. W tym roku ten model polskiego producenta zakupił słynny tenisista Rafael Nadal.

Statek Slotergracht ma 168,14 metra, 25,6 szerokość zbudowana w 2000 roku. To drobnicowiec, wyposażony we własne udźwigowienie 3 x 120 ton.  Ładownie jednostki wypełnione są papierem z Finlandii, który również trafi to Chin.

Podziel się:

Dziękujemy za wysłane grafiki.