• <
escort_980x120_gif_2020

Port Jachtowy w Łebie podsumowuje sezon [WIDEO, ZDJĘCIA]

09.09.2022 09:22
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Port Jachtowy w Łebie podsumowuje sezon [WIDEO, ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Port Jachtowy w Łebie podsumowuje sezon [WIDEO, ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Koniec sezonu turystycznego zbliża się wielkimi krokami. Za nami pierwsze – od trzech lat – wakacje bez pandemicznych ograniczeń. Jak poradził sobie Port Jachtowy w Łebie?

Lato to kluczowy okres dla portowej kasy. Pozyskany w tym czasie dochód stanowi o wysokości budżetu na cały kolejny rok. 

– Stawiamy przede wszystkim na turystykę i związaną z nią gastronomię. Prowadzimy wynajem pokoi i apartamentów, mamy pole kempingowe – mówi Jan Biernacki, prezes Portu Jachtowego w Łebie dodając, że wszystkie te atrakcje cieszyły się w mijającym sezonie większą popularnością niż można było się spodziewać.

Tym bardziej cieszy fakt, że port w Łebie kończy sezon z dużym plusem. Tym bardziej, że prognozy dla turystyki w tym sezonie nie były łaskawe. Niektóre mówiły nawet o dochodzie obniżonym nawet o 30 proc. 

– To był pierwszy od trzech lat sezon bez obostrzeń pandemicznych. Obawialiśmy się, że turyści nie przyjadą do Łeby, wybierając zagraniczne destynacje i w obawie przed toczącą się wojną za wschodnią granicą – mówi prezes.

W wakacje na terenie mariny Miasto Łeba zorganizowało całą masę imprez z udziałem znanych i lubianych gwiazd polskiej sceny. To właśnie tu niezapomniane koncerty dali Organek, Varius Manx czy Lemon, które przyciągnęły tłumy. Ze względu na wyjątkowość miejsca i portowy klimat eventy zrobiły niesamowite wrażenie.

Inwestycje nie zwalniają. Gratka także dla najmłodszych

Początek sezonu w Łebie był związany również z pogłębieniem basenu portowego. Dzięki tej inwestycji udało się zlikwidować m.in. niebezpieczne spłycenia.

– Pogłębianie było konieczne dla zapewnienia bezpiecznej żeglugi. Teraz do naszego portu mogą wejść  jednostki, których zanurzenie wynosi nawet trzy metry. To z kolei wpłynęło na większy ruch – podkreśla prezes Biernacki.

Niedługo rozpoczyna się drugi etap tej inwestycji.

Jak się dowiedzieliśmy, w mieście ma szansę rozpocząć działalność klub żeglarski dla dzieci. Pretekstem do tego ma być m.in. trwający projekt edukacji żeglarskiej, który organizuje podstawówka z Łeby.

– Ściśle współpracujemy, wspieramy szkolenie i mamy nadzieję na powrót do słynnych już żeglarskich tradycji w naszym mieście – podsumowuje.

Dodajmy, że w porcie znajduje się miejsce dla 120 jednostek różnych klas, również dla jachtów żaglowych o długości do 18 m i motorowych do 24 m długości.

Jakie jeszcze inwestycje czekają Port Jachtowy w Łebie, co ciekawego działo się w kończącym się sezonie? Słuchaj więcej w materiale wideo.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.