• <
escort_980x120_gif_2020

Polski Związek Żeglarski otrzyma 17 mln zł z MSiT

gm

06.02.2023 22:07
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Polski Związek Żeglarski otrzyma 17 mln zł z MSiT

Partnerzy portalu

Polski Związek Żeglarski otrzyma 17 mln zł z MSiT - GospodarkaMorska.pl

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu dofinansowanie w wysokości 17 100 000 zł.

Fundusze z resortu związek ma przeznaczyć na dofinansowanie przygotowań zawodników kadry narodowej do igrzysk olimpijskich, regat rangi mistrzostw świata i Europy w sportach olimpijskich (9 300 000 zł) oraz na wspieranie szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży (7 800 000 zł). Jak podaje PZŻ, tegoroczne dofinansowanie jest rekordowe i wyższe o 3 700 000 od funduszy otrzymanych w 2022 roku oraz o prawie 6 mln od kwoty z 2021 roku.

–  Przyznana wysokość dofinansowania pozwoli nam jeszcze efektywniej realizować priorytetowe cele statutowe i strategiczne, takie jak przygotowania kadry narodowej do mistrzostw międzynarodowych, w tym Igrzysk Olimpijskich oraz szkolenie następców dzisiejszych liderów – licznego grona utalentowanej żeglarskiej młodzieży – mówi Tomasz Chamera, prezes PZŻ.

MSiT każdego roku przyznaje krajowym związkom sportowym pieniądze z budżetu państwa oraz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Środki z pierwszego źródła mogą zgodnie z ustawą posłużyć m.in. do tworzenia warunków szkolenia zawodnikom kadry narodowej o dużym potencjalne sportowym, posiadającym szanse na osiągnięcie znaczących wyników sportowych, czyli na przykład na zgrupowania i konsultacje szkoleniowe, starty w zawodach, stypendia sportowe, badania, ubezpieczenia sportowe czy zakup sprzętu. Pieniądze z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej mogą zaś być przeznaczone m.in. na wspieranie szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży, tworzenie zawodnikom możliwości kontynuowania kariery na poziomie seniorskim.

Fot. Depositphotostaurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.