• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Piraci porwali marynarza z gazowca LNG na Zatoce Gwinejskiej

PMK

20.10.2020 15:55
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Piraci porwali marynarza z gazowca LNG na Zatoce Gwinejskiej

Partnerzy portalu

Piraci porwali marynarza z gazowca LNG na Zatoce Gwinejskiej - GospodarkaMorska.pl

Piraci w Zatoce Gwinejskiej zaatakowali zbiornikowiec LNG i porwali jednego członka załogi.

Statek pływający pod banderą Wysp Marshalla, zidentyfikowany jako Methane Princess, został zaatakowany podczas postoju na kotwicy u wybrzeży Malabo w Gwinei Równikowej w dniu 17 października, poinformował Dryad Global.

Jak poinformowano, statek o pojemności 138 000 m3 został zaatakowany wkrótce po przerwaniu operacji załadunkowych. Zabrzmiał alarm i wszyscy marynarze na pokładzie zdołali wycofać się do cytadeli. Jeden mężczyzna wchodzący do cytadeli został ranny.

Dwóch członków załogi, obywateli Filipin, znajdowało się na molo i obaj zostali wzięci jako zakładnicy.

Na szczęście jeden z porwanych członków załogi wyskoczył z pirackiego statku i został uratowany. Firma wywiadowcza ds. bezpieczeństwa morskiego dodała, że nie padły żadne strzały.

Po incydencie na miejsce zdarzenia zostali wysłani oficerowie marynarki Gwinei Równikowej na pokładzie statku patrolowego i fregaty. Wraz z personelem ministerstwa prowadzili dochodzenia po wydarzeniu. Żadne dalsze szczegóły dotyczące ataku nie zostały ujawnione.

Tankowiec opuścił Malabo zgodnie z harmonogramem i jest w drodze do następnego portu.

Zbudowany w stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) w Korei Południowej w 2003 roku Methane Princess jest zarządzany przez brytyjską firmę Golar LNG Partners, jak pokazują dane VesselsValue.

Tagi:
piraci

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.