• <

Gdańsk. Pas Nadmorski w Brzeźnie ma być bardziej dostępny dla spacerowiczów

AK

21.02.2022 17:34 Źródło: Gdańskie Nieruchomości
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Gdańsk. Pas Nadmorski w Brzeźnie ma być bardziej dostępny dla spacerowiczów

Partnerzy portalu

Gdańsk. Pas Nadmorski w Brzeźnie ma być bardziej dostępny dla spacerowiczów - GospodarkaMorska.pl
Fot. wizualizacje/ Gdańskie Nieruchomości

Urząd miejski w Gdańsku informuje o kolejnym etapie działań związanych z zagospodarowaniem Pasa Nadmorskiego w Brzeźnie. Tereny w tym miejscu zmienią się w przestrzeń bardziej uporządkowaną i dostępną dla mieszkańców, jak i turystów. 

– Tymczasowość zagospodarowania strefy wejściowej na promenadę z pewnością nie zachęcała do odpoczynku i przyjemnego spędzenia czasu. Wypracowana koncepcja zabudowy wpisuje się swoją intensywnością w nadmorski charakter miejsca tworząc spójną całość – mówi Przemysław Guzow, dyrektor Gdańskich Nieruchomości.

I jak przyznaje, rozpatrywane są dwa warianty realizacji. To dzierżawa terenu przez przedsiębiorców, z prawem do jego zabudowy zgodnie z koncepcją oraz alternatywnie budowę obiektów przez gminę, a następnie ich wynajęcie.

– Każdy scenariusz posiada swoją specyfikę, dlatego pierwszym krokiem jest rozpoznanie rynku poprzez spotkania z przedstawicielami zainteresowanych podmiotów. Co warte podkreślenia, procedura jest całkowicie otwarta, więc zachęcamy każdego, kto chciałby uczestniczyć w tym ciekawym przedsięwzięciu, do przesłania zgłoszenia – dodaje.

Podczas konsultacji zaprezentowane zostaną założenia koncepcji, dopuszczalne warunki zabudowy oraz nowe, proponowane funkcje. Dodatkowo przedstawiony będzie wstępny harmonogram kolejnych działań. Uczestnicy tych spotkań przedstawić mogą potencjalne oczekiwania związane z warunkami dzierżawy, czasem trwania umów oraz innych istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców zagadnień, które mogą wpłynąć na realizację przedsięwzięcia.

– Zagospodarowanie tego fragmentu Pasa Nadmorskiego, to nie jedyny obszar naszej aktywności - dodaje Przemysław Guzow. Intensywnie pracujemy nad koncepcją aktywizacji rejonu ul. Bałtyckiej w Jelitkowie, którego efektem będzie modernizacja znajdującego się tam zasobu komunalnego, w tym także chat rybackich. Podstawowym założeniem koncepcji jest maksymalne zachowanie unikatowego charakteru miejsca, przy jednoczesnym wprowadzeniu funkcji usługowych oraz społecznych – informuje dyrektor Guzow.

Konkurs i konsultacje 

Konsultacje ogłoszone przez Gdańskie Nieruchomości to element realizacji kompleksowej koncepcji zagospodarowania terenów Pasa Nadmorskiego. Na początku lutego konkurs na koncepcję przebudowy i rewaloryzacji promenady prowadzącej do mola w Brzeźnie ogłosił Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

Do udziału w nim zaprosił osoby, które chcą zaprezentować swoje pomysły architektoniczne i mają wizję ich realizacji. Muszą one jednocześnie współgrać z atrakcyjnym przyrodniczo charakterem otoczenia promenady i brać pod uwagę aspekty ekologiczne, przestrzenne i krajobrazowe przyległego terenu, czy osi widokowej al. Jana Pawła II.

Termin składania prac konkursowych upływa 20 maja 2022 r., zaś ogłoszenie wyników konkursu planowane jest na 1 czerwca 2022 roku. Szczegóły dotyczące konkursu na koncepcję przebudowy i rewaloryzacji promenady prowadzącej do mola w Brzeźnie znajdują się na stronie GZDiZ.

Zaproszenie do udziału w spotkaniach oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Gdańskich Nieruchomości. Termin zgłoszeń upływa 28 lutego. 

Fot. gdansk.pl

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34250,00 $ tona 0,29% 25 maj
 Cynk 3749,00 $ tona -0,50% 25 maj
 Aluminium 2829,00 $ tona -1,77% 25 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.