• <
escort_980x120_gif_2020

Ognisko koronawirusa na imprezowym katamaranie. 100 osób objętych kwarantanną po rejsie po Zatoce Gdańskiej

23.07.2020 11:45 Źródło: radiogdansk.pl
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Ognisko koronawirusa na imprezowym katamaranie. 100 osób objętych kwarantanną po rejsie po Zatoce Gdańskiej

Partnerzy portalu

Ognisko koronawirusa na imprezowym katamaranie. 100 osób objętych kwarantanną po rejsie po Zatoce Gdańskiej - GospodarkaMorska.pl
fot. wikipedia

Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Gdańsk, już siedmiu uczestników rejsu katamaranem po Zatoce Gdańskiej wykazało pozytywny wynik testu na wirusa COVID 19. 100 osób uczestniczących w imprezie na wodzie zostało objętych kwarantanną.

Mniej więcej jedna trzecia tych osób pochodzi z Trójmiasta. Jak poinformowała rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku, do piątku powinne być gotowe ich wyniki.

Impreza na wynajętym od Żeglugi Gdańskiej katamaranie miała miejsce 12 lipca. Uczestnicy "Big Boat Party" wypłynęli na Zatokę Gdańską z Gdyni i spędzi na wodzie prawie cały dzień.

Organizatorzy twierdzą, że podczas rejsu przestrzegano wszystkich zaleceń dotyczących bezpieczeństwa i nie ma podstaw by twierdzić, że wirus rozprzestrzenił się na pokładzie statku.

Cały czas prowadzone są poszukiwania reszty osób, które brały udział w wydarzeniu, w celu objęcia ich kwarantanną i zbadania pod kątem koronawirusa.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.