• <
BOTA_FILM_2021

Nowy sprzęt w ośrodkach i zdalna lekcja żeglowania w ramach programu PolSailing

31.12.2020 16:47 Źródło: PZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Nowy sprzęt w ośrodkach i zdalna lekcja żeglowania w ramach programu PolSailing
Nowy sprzęt w ośrodkach i zdalna lekcja żeglowania w ramach programu PolSailing - GospodarkaMorska.pl
fot. PZŻ

Polski Związek Żeglarski rozwija Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej PolSailing. Ośrodki regionalne realizujące zajęcia w ramach programu zostały doposażone w nowe łodzie, żagle, kapoki i osprzęt żeglarski. Realizowana jest również "Zdalna lekcja żeglarstwa", dzięki której żeglarska edukacja będzie mogła być prowadzona w szkołach. 

 

PolSailing to sztandarowy program upowszechniania żeglarstwa realizowany przez Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Ministerstwem Sportu. Co roku, dzieci i całe rodziny w kilkunastu ośrodkach w Polsce poznają piękno i zalety naszego sportu. 

 

- Dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu mogliśmy nie tylko kontynuować program, ale także wyposażyć realizujące go ośrodki w nowy sprzęt. Zakończyliśmy też zajęcia Parku Edukacji Żeglarskiej w nowej odsłonie. Ponieważ nie mogliśmy zaprosić dzieci, aby nas odwiedziły osobiście, wyszliśmy do nich nagrywając zdalną lekcję żeglarstwa, dostosowaną do uczenia na odległość. Materiały trafią do szkół i nauczycieli, pozwalając szkołom poprowadzić pierwszą lekcję o tematyce żeglarskiej. Oprócz tego, zrealizowaliśmy szkolenie kadry instruktorskiej, również w formie zdalnej. Kontynuujemy też realizację działań promocyjnych z zakresu wydawnictw i promocji na rzecz PolSailing - powiedział Maciej Szafran, odpowiedzialny w PZŻ za koordynację programu PolSailing.

 

W mijającym sezonie uruchomione zostały trzy nowe ośrodki programu PolSailing, z których każdy został wyposażony w nowe żagle. Pozostali organizatorzy zostali doposażeni w łodzie, żagle, kapoki i zestawy osprzętu żeglarskiego. Oprócz działań w klubach, część aktywności szkoleniowych PolSailing została przeniesiona do komunikacji zdalnej.


 

- Zaproponowaliśmy Ministerstwu Sportu szereg procedur, które umożliwiły realizację naszej działalności w trakcie pandemii, zarówno na poziomie wyczynowym, jak i powszechnym. Dzięki temu, zajęcia w ramach programu PolSailing, choć z opóźnieniem, wystartowały i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z satysfakcją patrzę na przebieg programu w mijającym roku. Chciałbym za to podziękować naszym partnerom oraz całemu zespołowi PZŻ, który zadbał o jego efektywną realizację. Jako żeglarze zdaliśmy egzamin z dostosowania się do rzeczywistości pandemicznej na wielu płaszczyznach, przenosząc część działań na platformy internetowe. Zespół PZŻ zrealizował centralne szkolenie kadry instruktorskiej dla nauczycieli, animatorów żeglarstwa, instruktorów i trenerów zainteresowanych wczesną edukacją żeglarską na Optimistach i desce z żaglem, które odbyło się w formie zdalnej. Program PolSailing jest jednym z naszych priorytetów, bo to początek sportowej ścieżki, wstęp do kariery w klasach olimpijskich i późniejszych sukcesów międzynarodowych. Dzięki współpracy z naszymi partnerami, ośrodki realizujące program PolSailing doposażyliśmy w tym roku w sprzęt żeglarski, a nadchodzących tygodniach planujemy jeszcze szersze działanie w tym zakresie - skomentował Tomasz Chamera, Prezes PZŻ. 

Zapraszamy do śledzenia kolejnych informacji, bo oprócz zbliżającej się premiery wspomnianej zdalnej lekcji PolSailing, w planach są kolejne działania, skierowane bezpośrednio do klubów żeglarskich.
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 36475,00 $ tona 0,10% 4 sie
 Cynk 2975,00 $ tona 0,17% 4 sie
 Aluminium 2575,00 $ tona -0,77% 4 sie
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.