• <
escort_980x120_gif_2020

Nadal został właścicielem zespołu w wyścigach elektrycznych motorówek

jb

11.01.2023 12:00 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Nadal został właścicielem zespołu w wyścigach elektrycznych motorówek

Partnerzy portalu

Nadal został właścicielem zespołu w wyścigach elektrycznych motorówek - GospodarkaMorska.pl
Fot. Francisco Diez - originally posted to Flickr as Rafael Nadal at the 2010 US Open, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11399059

Tenisista Rafael Nadal został właścicielem zespołu w UIM E1 World Electric Powerboat Series - wyścigach elektrycznych motorówek. "Jestem naprawdę podekscytowany, że mogę zaangażować się w ten projekt" - powiedział Hiszpan.

"E1 ceni zrównoważony rozwój. Wyścigi będą miały pozytywny wpływ na całe społeczeństwo, zwłaszcza w społecznościach przybrzeżnych" – stwierdził Nadal.

"Podoba mi się również fakt, że E1 ma jasną misję i jest zaangażowana w ochronę ekosystemów morskich" - dodał 22-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych.

Nadal nie jest pierwszym wybitnym sportowcem angażującym się w wyścigi elektrycznych motorówek. Właścicielem zespołu w tej serii jest również Sergio Perez - kierowca Formuły 1.

W E1 World Electric Powerboat Series rywalizują łodzie wyścigowe z napędem elektrycznym. Futurystyczne bolidy RaceBird są prowadzone przez jednego zawodnika i mogą osiągnąć maksymalną prędkość 60 węzłów (111 km/h).

Nadal będzie bronił tytułu w Australian Open. Przed rokiem pokonał w finale Rosjanina Daniiła Miedwiediewa. Wielkoszlemowy turniej w Melbourne rozpocznie się 16 stycznia.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.