• <
gryfia_70lat

Syryjscy marynarze próbowali przedostać się z Gdańska do Niemiec

12.09.2015 19:49 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Syryjscy marynarze próbowali przedostać się z Gdańska do Niemiec

Partnerzy portalu

Syryjscy marynarze próbowali przedostać się z Gdańska do Niemiec - GospodarkaMorska.pl
Trzech syryjskich marynarzy uciekło ze swojego statku, pływającego pod banderą Belize, który był zacumowany w gdańskim porcie. Chcieli pojechać do Niemiec. Próba ucieczki jednak się nie powiodła. Marynarze zostali złapani w Lęborku i Poznaniu.  

Na skutek podjętych działań zatrzymano do kontroli w Lęborku prowadzony przez Polska prywatny samochód, w którym znajdowało się dwóch uciekinierów. Jeszcze tej samej nocy ostatni z marynarzy został zatrzymany w Poznaniu, podczas podróży autobusem relacji Gdańsk – Berlin.

Zatrzymani w Lęborku Syryjczycy twierdzili, że ostatecznie decydują się powrócić do Turcji, gdzie aktualnie mieszkają na pokładzie statku, na którym posiadają zamustrowanie. Marynarzy przetransportowano z powrotem na swój statek. Wobec ostatniego z trzech syryjskich marynarzy wszczęto procedurę administracyjną, wydano postanowienie o obowiązku cyklicznego zgłaszania się do placówki Straży Granicznej oraz zatrzymano paszport cudzoziemca. Cudzoziemcy jednoznacznie oznajmili, że ich celem pobytu są Niemcy i nie wyrażali chęci ubiegania się o jakikolwiek rodzaj ochrony na terytorium Polski.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.