pc
Zachodniopomorscy policjanci odnaleźli samochód, który w środę przed północą został skradziony z parkingu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu – poinformowała w sobotę Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Złodzieje ukryli Teslę X w garażu w centrum miasta.
W poszukiwaniu samochodu obok świnoujskich i szczecińskich policjantów wzięli udział także funkcjonariusze Straży Granicznej – poinformowała rzeczniczka zachodniopomorskiej policji nadkom. Alicja Śledziona. „Na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady i podjęto intensywne czynności operacyjne. Obecnie trwa ustalanie odpowiedzialnych za to przestępstwo” - oznajmiła.
Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu prowadzi śledztwo w tej sprawie.
„Do kradzieży z włamaniem tego pojazdu doszło w minioną środę, krótko przed północą. O tym zdarzeniu błyskawicznie powiadomiono policję w Świnoujściu. Zarządzono działania blokadowe, a także z uwagi na specyfikę terenu, zaalarmowano niemieckich funkcjonariuszy” - wyjaśniła rzeczniczka policji. Złodzieje ukradli Teslę demontując ogrodzenie na parkingu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Podczas próby ich zatrzymania padły strzały.
Szacunkowa wartość samochodu to ok. 500 tys zł. Porzucone auto funkcjonariusze Straży Granicznej odnaleźli tydzień temu w Świnoujściu. Okazało się, że zostało ono wcześniej skradzione na terenie Skandynawii.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty