pc
Włoska policja skarbowa na Morzu Śródziemnym zatrzymała statek z 20 t haszyszu na pokładzie – podała Informacyjna Agencja Radiowa. Narkotyki ukryte były w zbiorniku z paliwem. Ich wartość rynkowa to 200 mln euro.
Statek Remus należący do estońskiego armatora został zatrzymany na wodach międzynarodowych niedaleko Sycylii. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził fakt, że załoga jednostki na Morzu Śródziemnym często wyłączała umożliwiające lokalizację transpondery. Policja skarbowa podkreśla, że nigdy wcześniej nie udało się jej przejąć takiej ilości narkotyków podczas jednej akcji.
11 członków załogi statku płynęło z Czarnogóry do Maroka. Wszyscy zostali zatrzymani.
Remus ma 46,75 m długości, 10 m szerokości i 710 GT. Został zbudowany w 1997 r. Statek pływa pod panamską banderą.
A Palermo sequestrata una nave piena di hashish
— Giank-deR(@GiancarloDeRisi) 9 sierpnia 2018
La sorpresa dei finanzieri quando hanno trovato 20 tonnellate di droga contenuta in 650 sacchi di iuta ricoperti dal carburante. Undici membri dell'equipaggio sono stati arrestati. Sequestrati anche 400mila litri di gasolio pic.twitter.com/qFUTkTkcxQ
Kadm. Zdonek: Trzy nowe okręty podwodne wzmacniają polski potencjał na morzu
Premier Kanady rozmawiał z prezydentem USA. Tematy to NATO i obrona Arktyki
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
Kadm. Zdonek: Trzy nowe okręty podwodne wzmacniają polski potencjał na morzu
Nowy etap służby Kormoranów. ORP Mewa dołączy do Stałego Zespołu Okrętów Przeciwminowych NATO
Zatopione fregaty. Rząd Niemiec chce zrezygnować z największego projektu w historii swojej marynarki wojennej?
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych