• <
CTM_980X120_gif_2020

Pożar wiaty na terenie Vistalu w Gdyni. Czarny dym było widać z dużej odległości

Strona główna MW, służby morskie Pożar wiaty na terenie Vistalu w Gdyni. Czarny dym było widać z dużej odległości

pc

10.06.2019 Źródło: PAP
Pożar wiaty na terenie Vistalu w Gdyni. Czarny dym było widać z dużej odległości - GospodarkaMorska.pl

Gdyńska straż pożarna ugasiła pożar, do którego doszło w poniedziałek po południu na terenie Vistalu przy ul. Hutniczej. Płonęła duża wiata ze śmieciami. Ze względu na lokalizację, pożar wymagał użycia stosunkowo dużych sił: na miejscu pracowało 7 zastępów straży.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy gdyńskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej, kpt. Łukasz Płusa, wiata, w której wybuchł pożar miała około 200 metrów kwadratowych powierzchni i około 4 metrów wysokości. Płonęły zmagazynowane w niej – niemal po dach, śmieci: czarny dym widać było z dużej odległości.

Płusa poinformował, że pożar został już opanowany. "W tej chwili strażacy przerzucają stosy śmieci, aby sprawdzić, czy gdzieś nie tli się nadal ogień" – powiedział Płusa.

Dodał, że pożar wymagał użycia stosunkowo dużych sił w pierwszej fazie akcji, bo wiata zlokalizowana była na gdyńskich terenach przemysłowych. Aby szybko zdusić ogień i nie dopuścić do przeniesienia się go na sąsiadujące z wiatą obiekty, na miejsce wysłano siedem zastępów straży pożarnej. Dzięki temu pożar został szybko opanowany.

Źródło:
PAP

Dziękujemy za wysłane grafiki.