ew
Jak informuje portal worldmaritimenews, zbiornikowiec Maersk Maya, zakotwiczony w porcie Port-au-Prince na Haiti był celem ataku piratów 22 lutego.
Członek organizacji ReCAAP zajmującej się zwalczeniem piractwa w rejonie azjatyckim powiedział: "Podczas postoju na kotwicy, strażnicy zauważyli piratów uzbrojonych w broń palną na statku."
Po spostrzeżeniu intruzów, załoga wydała alarm i poinformowała służby. Widząc niemalże natychmiastową reakcję załogi, jeden z napastników miał oddać strzały w kierunku obsługi statku. Na szczęście żaden z członków załogi nie odniósł obrażeń w czasie incydentu, ponieważ wszyscy zdołali ukryć się w pomieszczeniach mieszkalnych.
Na razie nie ma informacji, czy sprawcy zdołali ukraść jakiekolwiek zapasy ze statku. O zdarzeniu zostały poinformowane lokalne władze.
Zbiornikowiec Maersk Maya o wymiarach 183 x 32 m został zbudowany w 2009 r., obecnie pływa pod singapurską banderą.
Wizyta dowódcy Stałego Zespołu NATO w jednostkach marynarki wojennej
Miliardowe plany rozbudowy Straży Wybrzeża Kanady
Kolejna wizyta sojuszniczego okrętu. FS Sagittaire w Porcie Gdynia
Włoski niszczyciel na Bałtyku - komentarz komandora Rafała Miętkiewicza
Rzecznik AU: okręty podwodne to m.in. odstraszanie przez zdolność do kontrataku
ORP Albatros pokazuje możliwości nowej armaty