• <
Proteh GlassDeep_top

Wielki jubileusz Targów Wiatr i Woda! Start już w czwartek

ew

06.03.2018 13:13 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Wielki jubileusz Targów Wiatr i Woda! Start już w czwartek
Wielki jubileusz Targów Wiatr i Woda! Start już w czwartek - GospodarkaMorska.pl

30. edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA odbędzie się w dniach 8-11 marca 2018 roku w EXPO XXI w Warszawie. Jubileuszowe Targi zapowiadają się wyjątkowo. Obok rekordowej ekspozycji wystawców – czołówki polskich producentów, importerów i dystrybutorów gościć będziemy największe gwiazdy sportów wodnych: olimpijczyków, zawodników regatowych, podróżników i odkrywców. Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny podziwiać będziemy ponownie w Centrum EXPO XXI. Targi organizują spółki YACHT EXPO i Murator EXPO, przy partnerskiej współpracy Magazynu Sportów Wodnych ŻAGLE. Partnerem strategicznym Targów jest Gdynia – Żeglarska Stolica Polski, sponsorem – firma Henri Lloyd, w roli partnera wspierającego debiutuje firma Excellence in Education.

Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA są największą imprezą wystawienniczą branży i sympatyków żeglarstwa, jachtingu motorowego, kajakarstwa, windsurfingu oraz nurkowania w Polsce i jednym z większych wydarzeń na rynku europejskim. Swoje produkty prezentuje tu kilkaset firm oferujących sprzęt i akcesoria ze wszystkich dyscyplin aktywnego wypoczynku i sportów związanych z wodą. Najbliższe targi zgromadzą rekordową liczbę blisko 450 wystawców, sto kilkadziesiąt jachtów i łodzi w tym kilkanaście premier. Obecni będą wystawcy z Chorwacji, Czech, Grecji, Holandii, Korei Południowej, Łotwy, Niemiec, Polski, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch. Targi WIATR i WODA to obok ekspozycji wystawców, także wyjątkowo bogaty program wydarzeń towarzyszących - wykłady, prelekcje, spotkania z mistrzami sportów wodnych, pokazy, doroczne podsumowania dokonań branży, spotkania z żeglarzami, kajakarzami, nurkami, podróżnikami.

O przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 opowiedzą żeglarze Kadry Narodowej i Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera. O dokonaniach polskich żeglarzy w regatach Sydney – Hobart opowie Przemek Tarnacki i załoga Ocean Challenge Yacht Club. Odbędzie się także spotkanie z laureatką konkursu „Rejs Roku” – kapitan Joanną Pajkowską. Ponadto, poznamy najważniejsze wydarzenia w sezonie żeglarskim 2018 w Gdyni: Volvo Gdynia Sailing Days i mistrzostwa świata w klasie 505. Zaprosimy na prezentację cyklu regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej i tegorocznych mistrzostw świata klasy Micro oraz na rozstrzygnięcie konkursu Pantaenius Jacht Foto. W związku z targowym jubileuszem, zapraszamy też na spotkania z przedstawicielami branży poświęcone pierwszym edycjom targów i budowaniu polskiego przemysłu jachtowego. W ramach atrakcji dla publiczności, w targowych halach staną ergometry wioślarskie i symulator żeglarski. W niedzielę o 15.00 wraz z Amatorską Sekcją Wioślarską zapraszamy do udziału w wyścigu „30 kilometrów na 30. edycji Targów WIATR i WODA”.

Marine Industry Forum edycja warszawska

W piątek 9 marca br. na Targach, w ramach konferencji Marine Industry Forum, zaprosimy przedstawicieli branży na eksperckie spotkania poświęcone nowoczesnym technologiom pojawiającym się na krajowym i zagranicznym rynku jachtów i łodzi, zagadnieniom z zakresu zmieniających się przepisów i regulacji prawnych.

10 marca - Dzień Kajakarza na Targach WIATR I WODA

Sobotni Dzień Kajakarza zagościł już na dobre w programie Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA. W czasie jubileuszowej edycji targów – tym bardziej - miłośnicy wiosłowania mogą liczyć na wiele prelekcji i spotkań w różnych jego odsłonach - od sielankowego pływania leniwą rzeką, przez igraszki na morskich falach, a skończywszy na sporej dawce adrenaliny na „białej wodzie”. Dowiemy się też, co nowego słychać w kajakarstwie dla wszystkich w PZKaj. oraz w Polskim Systemie Kwalifikacji Kajakowych.

Strefa nurkowa na 30. Targach WIATR i WODA

Strefa Nurkowa na Targach WIATR i WODA to miejsce, gdzie z pewnością można będzie spotkać ludzi, dzielących się pasją do nurkowania. To spotkania i prelekcje prowadzone przez doświadczonych płetwonurków, odkrywców i poszukiwaczy. Strefa Nurkowa to także warsztaty i premiery sprzętu nurkowego nadchodzącego sezonu. Gościem specjalnym Strefy Nurkowej na Targach WIATR i WODA będzie Marcel Korkuś, rekordzista świata w nurkowaniu wysokogórskim, nurkowaniu na szczycie najwyższego wulkanu świata.

Kolekcja specjalna Henri Lloyd & WIATR i WODA

Henri Lloyd, światowy lider w produkcji innowacyjnej i niezawodnej odzieży żeglarskiej świętuje 25-lecie swojej działalności w Polsce. Najbliższe Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA odbędą się już po raz trzydziesty. Jubileuszowe okazje stały się pretekstem do stworzenia specjalnej limitowanej kolekcji Henri Lloyd & WIATR i WODA. W ramach kolekcji dostępne będą wybrane, doskonałe produkty z oferty firmy Henri Lloyd: wielofunkcyjna kurtka Sail, koszule Francis, koszulki polo Fast Dri, czapki z daszkiem i plecaki. Produkty z limitowanej kolekcji Henri Lloyd & WIATR i WODA dostępne będą z początkiem marca w sklepie internetowym firmy Henri Lloyd oraz bezpośrednio na Targach.

Nagrody i wyróżnienia

W programie najbliższych Targów WIATR i WODA ważne miejsce znajdują rozstrzygnięcia konkursów, chwile wręczenia prestiżowych nagród i wyróżnień.

Tradycyjnie już podczas Targów wręczona zostanie Nagroda im. Leonida Teligi za rok 2017 – jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień żeglarskich w kraju. Miesięcznik „Żagle” przyznaje nagrodę im. Leonida Teligi od roku 1971 za twórczość literacką, osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz popularyzacji żeglarstwa w Polsce. Zwycięzców 8. konkursu LAND ROVER Jacht Roku 2018 w Polsce poznaliśmy 31 grudnia 2017 roku. Na Targach odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Po raz pierwszy wręczona zostanie nagroda Magazynu „Żagle” – Jachtowy Produkt Roku w Polsce 2018. Nowy konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i przydatnych wodniakom produktów ogólnie pojętego osprzętu i wyposażenia dostępnego na naszym rynku. Redakcja „Żagli” tradycyjnie już wręczy Nagrody im. Jerzego Fijki Gwóźdź Targów WIATR i WODA - najbardziej wyczekiwane przez wystawców laury przyznawane prezentowanym na targach produktom, wyróżniającym się m.in. innowacyjnością, designem, jakością wykonania czy funkcjonalnością. Sobotnią uroczystość wręczenia Gwoździ Targów WIATR i WODA zakończy wręczenie nagród za najładniejsze targowe stoiska. Tego dnia wręczona zostanie Nagroda Magazynu „Żagle” - Regaty Roku Pucharu Polski Jachtów Kabinowych w sezonie 2017.

Na Targach, także w sobotę, odbędzie się Finał konkursu Żeglarz Roku Magazynu WIATR. Ponadto, wręczone zostaną nagrody w Konkursie „Przyjazny Brzeg” Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W niedzielę Miasto Gdynia, Stowarzyszenie Bractwo Kaphornowców i Fundacja Press Club zaprezentują laureata Nagrody im. Leszka Wiktorowicza za rok 2017, którym został Piotr Kulczycki, armator ST „Fryderyk Chopin”.

Kiedy na Targi?

30. edycja Targów WIATR i WODA tradycyjnie trwać będzie 4 dni – od 8 do 11 marca 2018 roku.

8 marca, w godz. 11.00-17.00
9 marca, w godz. 10.00-18.00
10 marca, w godz. 10.00-18.00
11 marca, w godz. 10.00-16.00
Uroczyste otwarcie Targów WIATR i WODA: 8 marca o godz. 12.00 (scena).

Cennik biletów dostępny na twojbilet24.pl

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 44192,00 $ tona 2,71% 20 sty
 Cynk 3673,00 $ tona 2,00% 20 sty
 Aluminium 3109,00 $ tona 2,44% 20 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.