• <
gryfia_70lat

Piraci porwali dwunastu marynarzy z duńskiego drobnicowca u wybrzeży Nigerii

PMK

23.04.2018 20:37 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Piraci porwali dwunastu marynarzy z duńskiego drobnicowca u wybrzeży Nigerii

Partnerzy portalu

Piraci porwali dwunastu marynarzy z duńskiego drobnicowca u wybrzeży Nigerii - GospodarkaMorska.pl

W sobotę, u wybrzeży Nigerii, piraci porwali 12 marynarzy z duńskiego drobnicowca – potwierdził w niedzielę kierownik jednostki.

Do ataku doszło nad ranem w pobliżu nigeryjskiego portu Harcourt. Armator statku, ForestWave Navigation, potwierdził, że z pokładu statku FWN Rapide piraci porwali 12 z 14 członków załogi. Reszta marynarzy jest bezpieczna a jednostka znajduje się w niezagrożonym miejscu.

- Chcielibyśmy podkreślić, że obecnie głównym priorytetem jest nawiązanie kontaktu z zaginionymi marynarzami i zabezpieczenie ich najwcześniejszego i bezpiecznego powrotu. Zespół ds. reagowania w sytuacjach kryzysowych działa przez całą dobę i współpracuje z władzami lokalnymi i międzynarodowymi. ForestWave wraz z lokalnymi organizacjami utrzymuje bliski kontakt z rodzinami marynarzy, aby wesprzeć ich w tych trudnych czasach  - czytamy  w oświadczeniu firmy.

ForestWave pochwalił także dwóch członków załogi za "odważną i profesjonalną obsługę" incydentu, przypisując im przeniesienie statku w bezpieczne miejsce po ataku.

We wcześniejszym oświadczeniu ForestWave powiedział, że aktywował zespół reagowania kryzysowego i bardzo uważnie monitoruje sytuację.

- Jesteśmy obecnie w bliskim kontakcie z władzami i korzystamy z profesjonalnej porady w celu zabezpieczenia najwcześniejszego powrotu reszty załogi - powiedział ForestWave. - ForestWave nie będzie dostarczać żadnych dodatkowych informacji, aby nie narazić na szwank bezpieczeństwa osób zaangażowanych - dodała firma.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.