• <
SAR_2022

Pasażerowie AIDAaura bez koronawirusa

ew/World Maritime News

04.03.2020 10:55 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Pasażerowie AIDAaura bez koronawirusa - GospodarkaMorska.pl

Testy na obecność koronawirusa u dwóch pasażerów z AIDAaura negatywne - poinformował operator jednostki. Informację potwierdziło norweskie ministerstwo zdrowia.

Przypomnijmy, że 2 marca Ponad 1,2 tys. pasażerów i członków załogi nie mogło opuścić wycieczkowca AIDAaura, który zacumował w norweskim porcie Haugensund. W związku z podejrzeniem koronawirusa wycieczkowiec objęto przymusową kwarantanną.

Zgodnie z danymi AIS dostępnymi przez MarineTraffic, jednostka z około 1200 pasażerami na pokładzie, opuściła Haugesund 3 marca i jest obecnie w drodze do Tromsø.

Jak poinformował w oficjalnym komunikacie operator jednostki: „Około godziny 15:00 czasu lokalnego (3 marca) norweskie organy ds. zdrowia poinformowały o negatywnych wynikach testu i tym samym potwierdziły, że żaden z dwóch pasażerów nie jest zarażony koronawirusem".

Według danych dostępnych dziś (4.03) rano, na całym świecie potwierdzono ponad 93 tys. przypadków zarażenia koronawirusem (3198 osób zmarło). Koronawirus dotarł już do Polski. Minister Łukasz Szumowski podał, że pacjent z koronawirusem COVID-19 znajduje się w szpitalu w Zielonej Górze.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.