• <

OSP Sobieszewo inicjatorem akcji #dajnamdojechać

sons

15.06.2020 09:13 Źródło: OSP Gdańsk-Sobieszewo

Partnerzy portalu

OSP Sobieszewo inicjatorem akcji #dajnamdojechać - GospodarkaMorska.pl

W sobotę 13.06.2020 roku do OSP Gdańsk-Sobieszwo wpłynęła dyspozycja wyjazdu na plażę w Sobieszewie w związku z tonącymi osobami. Niestety, służby spotkały się dużymi trudnościami w drodze do poszkodowanych.

Dojazd do plaży był bardzo mocno utrudniony przez parkujące beztrosko samochody osobowe licznie przybyłych turystów i mieszkańców Trójmiasta. Doszło nawet do nieprzyjaznych gestów poirytowanych "zakłócaniem spokoju" plażowiczów. 

Na szczęście służbom ostatecznie udało się  dotrzeć do osoby poszkodowanej, której udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. 

W związku z nieprzyjemną sytuacją i trudnościami z dojazdem, OSP Gdańsk-Sobieszewo wystartowało z akcją "Daj nam dojechać! Zanim zaparkujesz, pomyśl", której celem jest lotne monitorowanie dojazdów do plaży na terenie Sobieszewa.

Straż zachęca także inne nadmorskie jednostki OSP, WOPR i SAR do dołączenia się do akcji.

Służcy zwracają się przy tym z wielką prośbą, by nie parkować samochodów przy wejściach do lasu i na plażę, a w chwili gdy jadą pojazdy ratunkowe na sygnale zejść ze ścieżki lub chodnika.

Długi weekend obfitował w interwencje nadmorskich służb. W minioną niedzielę łodzie ratunkowe i śmigłowiec SAR poszukiwały żeglarzy, którzy wypadli z jachtu na Zatoce Gdańskiej, w okolicach Jastarni. W Gdyni natomiast mężczyzna stracił przytomność na plaży przy bulwarze. Niestety zmarł.

 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.