ew/3.FO
W poniedziałek, 7 stycznia, w Porcie Wojennym w Gdyni odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku służbowym dowódcy Dywizjonu Okrętów Podwodnych.
Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej kmdr Leszek Dziadek objął dowodzenie Dywizjonem Okrętów Podwodnych. Przejął on obowiązki od kmdr. Sławomira Wiśniewskiego, który przez ponad 8 lat dowodził tą jednostką. W uroczystości wziął udział dowódca 3. Flotylli Okrętów kmdr Mirosław Jurkowlaniec, dowódcy jednostek podległych 3. Flotylli Okrętów, a także zaproszeni goście.
Głównym elementem uroczystości było złożenie meldunków dowódcy flotylli o zdaniu i objęciu obowiązków dowódcy jednostki. Dowódca 3. Flotylli Okrętów w krótkich żołnierskich słowach podziękował kmdr Wiśniewskiemu za wzorową i pełną poświęcenia służbę oraz przedstawił kmdr. Leszka Dziadek i jego dotychczasowy przebieg służby. Gratulując nowemu dowódcy życzył mu jednocześnie marynarskiego szczęścia i sukcesów w dowodzeniu podległą jednostką. Komandor Mirosław Jurkowlaniec w imieniu Ministra Obrony Narodowej wręczył także nowemu dowódcy dywizjonu akt nominacji na kolejny stopień wojskowy. Uroczystość zakończyła tradycyjna defilada pododdziałów.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami