oprac. MN
Szyper kutra rybackiego z Ustki zrezygnował z wyjścia w morze po tym, jak funkcjonariusze miejscowej Straży Granicznej skontrolowali trzeźwość jednego z członków jego załogi. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał promil alkoholu.
Na pokład jednostki rybackiej strażnicy graniczni udali się wspólnie z bosmanem portu w Ustce. Od jednego z członków czteroosobowej załogi kutra wyraźnie odczuwalny był zapach alkoholu, dlatego zdecydowano o przebadaniu rybaka alkomatem. Kontrola wykazała, że 39-letni mężczyzna miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na bezpieczeństwo żeglugi szyper jednostki rybackiej zrezygnował z wyjścia w morze. Sprawę nietrzeźwego załoganta będą dalej prowadzić funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustce.
Do zdarzenia doszło 7 stycznia.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty