• <
gryfia_70lat

Marynarz z lotniskowca USS Theodore Roosevelt trafił na oddział intensywnej terapii

ew

09.04.2020 15:05 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Marynarz z lotniskowca USS Theodore Roosevelt trafił na oddział intensywnej terapii

Partnerzy portalu

Marynarz z lotniskowca USS Theodore Roosevelt trafił na oddział intensywnej terapii - GospodarkaMorska.pl

Zakażony koronawirusem marynarz z lotniskowca USS Theodore Roosevelt trafił na oddział intensywnej terapii w szpitalu na wyspie Guam. Liczba przypadków Covid-19 na okręcie wzrosła do 416 - poinformowała w czwartek w komunikacie amerykańska marynarka wojenna.

W ciągu ostatniej doby na okręcie zdiagnozowano 130 nowych zakażeń koronawirusem.

Przypadki wirusa wykryto po raz pierwszy na lotniskowcu w marcu. Dowódca okrętu Brett Crozier zwrócił się wtedy do władz z prośbą o pomoc, po czym został zwolniony za nierespektowanie wojskowej hierarchii dowodzenia.

Część załogi USS Theodore Roosevelt ewakuowano na Guam. Na okręcie wykryto początkowo około 100 przypadków koronawirusa.

Pentagon wyklucza całkowitą ewakuację okrętu. Na USS Theodore Roosevelt pozostać mają osoby niezbędne do codziennej obsługi lotniskowca, w tym reaktora jądrowego, którym jest napędzany. Załoga lotniskowca liczy około 4,8 tys. osób.

Wirus najprawdopodobniej dostał się na pokład okrętu, gdy był on w Wietnamie, w pierwszej połowie marca.

Lotniskowiec jest doskonałym miejscem na transmisję wirusa, bo załoga dzieli ze sobą ciasne kajuty i codziennie korzysta z tych samych stołówek, łazienek i stanowisk pracy. Dowództwo nie jest w stanie odizolować wszystkich przypadków, a zatem wirus rozprzestrzenia się w szybszym tempie niż na lądzie.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.