pc
Statki ratownicze i okręty hiszpańskiej marynarki wojennej uratowały w ciągu 48 godzin u południowo-wschodnich wybrzeży kraju 650 imigrantów. Próbowali oni na 44 łodziach dotrzeć do wybrzeży prowincji Murcja - poinformowały w sobotę władze regionu.
Łodzie kolejnych 40 nielegalnych imigrantów przejęto na wodach Cieśniny Gibraltarskiej.
Jedynie 34 spośród nowo przybyłych zdołało samodzielnie dotrzeć w ciągu tych dwóch dni przez Morze Śródziemne do hiszpańskich wybrzeży.
Nowi nielegalni imigranci znaleźli prowizoryczne schronienie w ośrodku internowania cudzoziemców w Murcji. Jest on obecnie przepełniony.
Jak podała agencja EFE, wszyscy nowo przybyli zostaną po badaniach lekarskich i udzieleniu im pomocy przez hiszpański Czerwony Krzyż przekazani do dyspozycji hiszpańskiej policji.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty