W środę 12 października, dwuosobowa delegacja zagraniczna, z Dowódcą Marynarki Wojennej Rumunii na czele, odwiedziła 3. Flotyllę Okrętów. Gościom z zagranicy towarzyszył Inspektor Marynarki Wojennej kontradmirał Mirosław Mordel.
Kilkugodzinna wizyta rozpoczęła się o godzinie 10:00. Dowódcę Marynarki Wojennej Rumunii, wiceadmirała Aleksandru MIRSU, powitał Dowódca 3. Flotylli Okrętów komandor Krzysztof Jaworski. Po oficjalnym przywitaniu odbyły się rozmowy, podczas których strona polska przedstawiła strukturę i zadania największego związku taktycznego Marynarki Wojennej. Po tradycyjnej wymianie upominków oraz wpisie do księgi pamiątkowej, delegacja udała się na okręty: ORP Grom oraz ORP Orzeł. W trakcie krótkiej wizyty dowódcy okrętów przedstawili podstawowe przeznaczenie oraz możliwości bojowe swoich jednostek. Na zakończenie wizyty w 3. Flotylli Okrętów delegacja z Rumunii została zaproszona na obiad na ORP Wodnik.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty