• <

Brytyjskie Biuro Badania Wypadków Morskich opublikowało raport roczny

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Brytyjskie Biuro Badania Wypadków Morskich opublikowało raport roczny

Partnerzy portalu

Brytyjskie Biuro Badania Wypadków Morskich opublikowało raport roczny - GospodarkaMorska.pl

Biuro Badania Wypadków Morskich (ang. Marine Accident Investigation Branch, w skrócie MAIB) podlega brytyjskiemu Ministerstwu Transportu. Zespół MAIB opracował raport zawierający informacje o wypadkach morskich, które miały miejsce w 2014 roku.

Według raportu, w 2014 do MAIB zgłoszono 1 270 wypadków, w których brało udział 1 470 statków. Z tej liczby, 424 zarejestrowane przypadki to wypadki przy pracy, które nie wiązały się z awarią lub uszkodzeniem statku.
 
Z udziałem 953 statków handlowych miały miejsce 822 wypadki. Zdarzenia te niosły za sobą rzeczywiste lub potencjalne uszkodzenie statku.
 
W raporcie podkreślono, że piąty rok z rzędu, wypadkom nie uległ żaden statek handlowy z Wielkiej Brytanii o ładowności ponad 100gt. W 2014 roku nie zginął żaden członek załogi brytyjskiego statku handlowego o tej ładowności - po raz pierwszy od 50 lat, kiedy rozpoczęto prowadzenie dokumentacji morskiej.
 
Na statku poniżej ładowności 100gt pięciu członków załogi straciło życie - w tym czterech doświadczonych żeglarzy zginęło w wypadku jachtu Cheeki Rafiki na Atlantyku.
 
Dwanaście statków rybackich rozbiło się w 2014 roku. Dla porównania, w 2013 roku było to 18 statków. Na morzu straciło życie ośmiu rybaków. Rok wcześniej liczba ta była o połowę mniejsza.

Źródło:
promy24.com

Dziękujemy za wysłane grafiki.