• <

Morska Liga Golfa Postołowo 2023 za nami

gm

10.10.2023 11:20

Po kolejnym wspaniałym sezonie zakończyły się rozgrywki Morskiej Ligi Golfa Postołowo 2023. Turniej odbywał się w bardzo miłej i sportowej atmosferze oraz cieszył się dużą popularnością.

Golfiści w każdą środę sezonu chętnie i licznie stawali do rywalizacji o zwycięstwo w swojej grupie handicapowej, a było ich łącznie 5. Dodatkową atrakcją była klasyfikacja Challenger w kategorii stroke play brutto, która wyłoniła Najlepszego Gracza Regionu. Łącznie rozegraliśmy 26 rund ligowych oraz rundę finałową. W rozgrywkach Ligi wzięło udział 110 zawodników, którzy rozegrali aż 600 rund.

Do rundy finałowej zakwalifikowało się ponad 30 zawodników, wzięło w niej udział 20, z których wyłoniliśmy laureatów tegorocznej Ligi. W klasyfikacji kobiet HCP 0-36 zwyciężczynią została Magdalena Kruk z wynikiem 369 punktów, na drugim miejscu uplasowała się Monika Kubiak z sumą 339 punktów, a na trzecim miejscu Wiesława Radelska, która uzyskała 280 punktów.

3. Tomasz Kubach - 319

Różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi miejscami nie były znaczne, więc o zwycięstwie niejednokrotnie decydowała runda finałowa.

W klasyfikacji Challenger najwyższą lokatę zajął Lech Sokołowski z średnią wyników 75,00. Zawodnik ten uzyskał w tym sezonie również najlepszy wynik brutto tj. 68 uderzeń oraz zdobył Hole in One na dołku nr 8, podczas XX rundy MLGP 2023. Ubiegłoroczny zwycięzca w tej kategorii Tomasz Kordek w tym roku uplasował się na drugim miejscu uzyskując średnik wynik 75,75.