• <

Mistrz o jachcie Sunreef. Fernando Alonso: "Świat zmierza w kierunku zrównoważonego rozwoju"

AK

12.02.2022 09:38 Źródło: Sunreef Yachts
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Mistrz o jachcie Sunreef. Fernando Alonso: "Świat zmierza w kierunku zrównoważonego rozwoju"

Partnerzy portalu

Mistrz o jachcie Sunreef. Fernando Alonso: "Świat zmierza w kierunku zrównoważonego rozwoju" - GospodarkaMorska.pl
Fot. Sunreef Yachts

Dwukrotny Mistrz Świata Formuły 1 Fernando Alonso zamówił we wrześniu ubiegłego roku katamaran 60 Sunreef Power Eco w stoczni Sunreef Yachts. Jacht kierowcy będzie wyposażony w ultranowoczesny napęd elektryczny oraz zrównoważone technologie najnowszej generacji, będąc tym samym pierwszą zwodowaną jednostką 60-stopowego eko-modelu.

60 Sunreef Power Eco będzie wyposażony w innowacyjny system fotowoltaiczny oraz ultralekkie baterie, oferując tym samym najwyższą wydajność energetyczną. Zespół Sunreef Yachts spotkał się z Mistrzem Formuły 1, który opowiedział o swoich planach żeglarskich i podzielił się swoją wizją idealnego jachtu.

Dlaczego zdecydowałeś się na w pełni elektryczny jacht?

Świat zmierza w kierunku zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy bardziej świadomi i odpowiedzialni w każdym aspekcie naszego życia. W ciągu ostatnich lat obserwujemy ważne zmiany w sferze mobilności na całym świecie, więc wybór elektrycznego katamaranu był dla mnie naturalny. Ten typ jachtu pozwala na nawiązanie bliższej więzi z morzem. Świat stawia na ekologiczne rozwiązania i branża jachtowa również powinna obrać taki kurs.

Dlaczego zdecydowałeś się zbudować swój jacht z Sunreef Yachts?

To był bardzo łatwy wybór. Sunreef Yachts to marka znana z najwyższej jakości. W ciągu ostatnich dwóch dekad, stocznia zdobyła reputację lidera. Chciałem zbudować katamaran, ponieważ chciałem korzystać z niezrównanej przestrzeni oraz innych zalet, którymi odznaczają się wielokadłubowce. Jednocześnie, moją wizją było zbudowanie luksusowej jednostki. Oferta Sunreef Yachts spełnia wszystkie moje wymagania pod względem przestrzeni, projektu i komfortu. To był dla mnie oczywisty wybór.

Wymień trzy niezbędne rzeczy na Twoim przyszłym jachcie

Pierwszą z nich byłby grill, który jest dla mnie koniecznością. Bardzo lubię długie wieczorne spotkania przy grillu z przyjaciółmi i rodziną. Chciałbym również mieć dobry system nagłośnienia, ponieważ muzyka będzie ważną częścią mojego życia na wodzie. Na koniec - sprzęty wodne, abyśmy mogli się zarówno relaksować i cieszyć sportem.

Gdzie zamierzasz popłynąć swoim jachtem?

Jacht prawdopodobnie będzie na stałe w Monako. Planuję rejsy po Riwierze Francuskiej, Korsyce i Sardynii. Południe Francji i Morze Śródziemne będą moim obszarem rejsów.

Czego oczekujesz od jachtu jako właściciel?

To będzie mój pierwszy jacht, więc nie mam jasno sprecyzowanych oczekiwań. Chcę, żeby mój katamaran był zawsze gotowy do wypłynięcia w rejs. Czasami będę wypływał w morze spontanicznie, więc muszę mieć pewność, że jacht będzie niezawodny. Chcę mieć katamaran, któremu będę mógł zaufać. Zdaję sobie sprawę, że technologia elektrycznej jednostki jest skomplikowana, ale jednocześnie widzę jak wiele wysiłku Sunreef Yachts wkłada w swój produkt, więc czuję się bardzo pewnie. Nie mogę się doczekać, aby spędzić czas na pokładzie mojego jachtu.

Jaka jest Twoja wizja idealnego dnia na morzu?

Mój idealny dzień na morzu nie zaczynałby się zbyt wcześnie. Byłby to dzień wolny od obowiązków, zaczynający się od spokojnego śniadania na pokładzie z przyjaciółmi i rodziną. Potem przeszlibyśmy do pływania i sportów wodnych. Po obiedzie wszyscy odpoczywalibyśmy i cieszylibyśmy się słońcem. Na koniec kolacja, którą sami przygotujemy i długie wieczorne rozmowy.


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34975,00 $ tona 1,82% 16 maj
 Cynk 3583,00 $ tona 2,40% 16 maj
 Aluminium 2790,00 $ tona 2,50% 16 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.