• <

Marynarka wojenna Senegalu zatrzymała na morzu 272 migrantów

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Marynarka wojenna Senegalu zatrzymała na morzu 272 migrantów

Partnerzy portalu

Fot. Senegalese National Navy

Senegalska marynarka wojenna przechwyciła dwie drewniane łodzie, przewożące 272 migrantów, w odległości ok. 100 km od leżącego nad wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego Dakaru, stolicy kraju – poinformował Reuters, powołując się na oświadczenie marynarki wojennej.

Wśród zatrzymanych i przewiezionych do bazy marynarki wojennej w Dakarze w piątek osób było szesnaście kobiet i siedmioro dzieci. Na udostępnionym zdjęciu widać przeładowany ludźmi jaskrawo pomalowany statek rybacki na otwartym ocenia. Afrykańskie media podają, że w ciągu trzech dób senegalska marynarka zatrzymała łącznie około 600 migrantów.

Każdego roku tysiące migrantów podejmują ryzykowną podróż, wypływając z zachodniej Afryki w stronę należących do Hiszpanii i będących częścią Unii Europejskiej Wysp Kanaryjskich.

„W sierpniu tylko 37 osób przeżyło po tym, gdy łódź migrantów przewożąca 101 osób z Senegalu dryfowała na oceanie bez paliwa przez wiele tygodni” – przypomina Reuters.

W 2022 r. prawie 560 osób zginęło, próbując dotrzeć na Wyspy Kanaryjskie; w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku było 126 ofiar.

mrf/ adj/

Dziękujemy za wysłane grafiki.