• <

Korei Płn. robi testy rakietowe m.in. w kierunku Morza Japońskiego? USA interweniuje w ONZ

gm

09.05.2022 20:45 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Korei Płn. robi testy rakietowe m.in. w kierunku Morza Japońskiego? USA interweniuje w ONZ

Partnerzy portalu

Korei Płn. robi testy rakietowe m.in. w kierunku Morza Japońskiego? USA interweniuje w ONZ - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Stany Zjednoczone wezwały do zorganizowania w środę nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, które miałoby być poświęcone testom rakietowym Korei Północnej - poinformowała AFP, powołując się na źródła dyplomatyczne.

Agencja zwraca uwagę, że Waszyngton obawia się, iż Pjongjang w najbliższych dniach może przeprowadzić testy broni atomowej. AFP przypomina, że USA w piątek ostrzegały, iż Korea Płn. przygotowuje poligon Punggye-ri, który może być gotowy do przeprowadzenia tam już w tym miesiącu testu nuklearnego.

Korea Północna w sobotę wystrzeliła przynajmniej jeden pocisk w kierunku Morza Japońskiego. Obiekt nie został zidentyfikowany, ale była to "prawdopodobnie rakieta balistyczna” - informowały w komunikacie południowokoreańskie siły zbrojne.

Był to 15. test rakietowy Pjongjangu w tym roku. Poprzednia próba miała miejsce zaledwie trzy dni wcześniej, a według agencji Yonhap Korea Płn. wystrzeliła wtedy przypuszczalnie międzykontynentalny pocisk balistyczny.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.