pc/PZŻ
Jest szansa na to, że znowu zobaczymy na igrzyskach żeglarzy z niepełnosprawnością. Żeglarstwo przeszło do kolejnego etapu procesu aplikacyjnego, aby znaleźć się w programie igrzysk paraolimpijskich, które odbędą się w 2024 roku w Paryżu.
Międzynarodowa Federacja Żeglarska World Sailing poinformowała, że Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC) zatwierdził zgłoszenie o włączenie żeglarstwa do programu igrzysk paraolimpijskich, które odbędą się w 2024 roku w Paryżu i zakwalifikował je do kolejnego etapu procesu aplikacyjnego. Oznacza to, że chociaż występ żeglarzy z niepełnosprawnością we Francji nie jest jeszcze pewny, to wszystko zmierza w dobrym kierunku.
Drugi etap procesu aplikacyjnego będzie trwał do 9 lipca i w tym czasie Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski oczekuje przekazania szczegółowych informacji dotyczących zarządzania, zasad i przepisów, związanych z tym kosztów, zgodności z przepisami antydopingowymi, zasięgu ogólnoświatowego, programu rywalizacji oraz procedury zapewniające dobrostan sportowców.
Po szczegółowym przeglądzie wszystkich wniosków, w tym pełnej zgody MKOl i organizatorów igrzysk Paryż 2024, Rada Zarządzająca IPC ogłosi w styczniu 2019 roku swoją ostateczną decyzję w sprawie programu sportowego Igrzysk Paraolimpijskich 2024.
- Zakwalifikowanie do drugiej fazy procesu składania wniosków pokazuje, że Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski uznał zaangażowanie World Sailing w celu zwiększenia rozwoju tego sportu. Wszyscy członkowie World Sailing będą nadal pracować nad tym, aby wspierać żeglarstwo paraolimpijskie i pracę IPC - skomentował Prezydent World Sailing Kim Andersen.
Przypominamy, że w styczniu 2015 roku Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski poinformował, iż nie uwzględnił żeglarstwa w programie igrzysk w Tokio w 2020 roku i w efekcie w Japonii nie będziemy świadkami rywalizacji najlepszych niepełnosprawnych żeglarzy świata.
Po tym wydarzeniu World Sailing przyspieszył rozwój żeglarstwa poprzez inicjatywy takie jak Program Rozwoju Paraolimpiady, którego kulminacją było ponad 80 żeglarzy z 37 krajów i pięciu kontynentów ścigających się po całym świecie w trzech mistrzostwach świata w 2017 roku.
Całą treść dokumentu od World Sailing można przeczytać tutaj.
00:01:27
Zobacz Eclipse – pływającą fortecę Romana Abramowicza
Po raz pierwszy zwodowana na Pomorzu Zachodnim. Ta luksusowa łódź od razu stała się hitem
00:02:33
23
Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Bałtyku [WIDEO, ZDJĘCIA]
Z Gdyni na Hel drogą morską
Anonymous kontra Rosja. Celem aktywistów luksusowy jacht Putina: Jego położenie to "piekło"
W Łebie powstała oficjalna plaża dla naturystów
Premier Turyngii: skonfiskujmy oligarchom luksusowe jachty i przekażmy je Sea-Watch
00:00:37
Wieloryb „pożarł” kajakarki [wideo]
[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia
Najbardziej luksusowe katamarany, które powstały w Gdańsku. Francis Lapp: My po prostu szyjemy jachty na miarę
00:00:31
Agresywne orki atakują i niszczą statki [wideo]
Właściciel szczecińskiego jachtu, który zatonął w Niemczech, musi wydobyć wrak
Dziewczynka na dmuchanym jednorożcu wypłynęła na pełne morze [wideo]
Jachty pięciu rosyjskich oligarchów zakotwiczyły na Malediwach
Airmech Marine Equipment na targach METSTRADE 2025 – sukces, innowacje i nowe możliwości
Sztokholm na turystycznym kursie. W 2025 r. 30% więcej pasażerów niż przed rokiem
Sunreef Yachts zaprezentuje dwa modele na targach w Katarze i Abu Zabi 2025
Władze Gdyni przygotowują wniosek ws. powstania Olimpijskiego Centrum Żeglarskiego
Resort infrastruktury zamierza uszczelnić system rejestracji jachtów
Jeppe Borch najlepszy w żeglarskim Pucharze Świata w Szczecinie