Marcin Szumny/pomorskie.eu
Polski Związek Żeglarski zaprasza środowisko wodniackie do włączenia się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. – To wspaniała okazja do pokazania żeglarstwa jako formy aktywności o charakterze patriotycznym i edukacyjnym – podkreśla Tomasz Chamera, prezes PZŻ.
Program Polska Bandera 2018 skierowany jest do wszystkich członków Polskiego Związku Żeglarskiego, w tym okręgowych związków żeglarskich, stowarzyszeń oraz klubów, żeglarzy, a szczególnie dzieci i młodzieży.
Konkurs z polską banderą
Głównym elementem programu jest zabawa konkursowa. Zadanie dla uczestników polega na pokazaniu świętowania obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wraz z polską banderą. Mogą to być zdjęcia indywidualne, zdjęcia z lotu ptaka, filmy krótkometrażowe i animacje komputerowe (max 30 sekund), jak również obrazy, rysunki lub ilustracje.
Regulamin konkursu tutaj.
Kapituła ogłosi wyniki konkursu 11 listopada 2018 r. Laureaci zostaną zaproszeni na galę Polskiego Związku Żeglarskiego, która odbędzie się pod koniec roku w Warszawie. Podczas uroczystości wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia. Odbędzie się także wystawa najciekawszych prac nadesłanych przez uczestników.
Wodniacka „masa krytyczna"
Dodatkowo, 15 sierpnia 2018 r. zaplanowana jest wodniacka „masa krytyczna". Punktualnie o godz. 12.00 na akwenach morskich i śródlądowych zgromadzą się wszyscy sympatycy sportów wodnych. Wykorzystując barwy narodowe, a przede wszystkim polską banderę, aktywnie włączą się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
– Zapraszamy wszystkich chętnych, także tych mieszkających lub żeglujących za granicą. Pomoże nam to stworzyć żeglarską mapę aktywności wodniackich pod polską banderą na akwenach Polski, Europy i świata – zaznacza Maciej Szafran, koordynator projektu.
Organizatorem programu Polska Bandera 2018 jest Polski Związek Żeglarski, natomiast partnerem przedsięwzięcia – Pomorski Związek Żeglarski.
00:01:27
Zobacz Eclipse – pływającą fortecę Romana Abramowicza
Po raz pierwszy zwodowana na Pomorzu Zachodnim. Ta luksusowa łódź od razu stała się hitem
00:02:33
23
Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Bałtyku [WIDEO, ZDJĘCIA]
Z Gdyni na Hel drogą morską
Anonymous kontra Rosja. Celem aktywistów luksusowy jacht Putina: Jego położenie to "piekło"
W Łebie powstała oficjalna plaża dla naturystów
Premier Turyngii: skonfiskujmy oligarchom luksusowe jachty i przekażmy je Sea-Watch
00:00:37
Wieloryb „pożarł” kajakarki [wideo]
Najbardziej luksusowe katamarany, które powstały w Gdańsku. Francis Lapp: My po prostu szyjemy jachty na miarę
[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia
00:00:31
Agresywne orki atakują i niszczą statki [wideo]
Właściciel szczecińskiego jachtu, który zatonął w Niemczech, musi wydobyć wrak
Dziewczynka na dmuchanym jednorożcu wypłynęła na pełne morze [wideo]
Jachty pięciu rosyjskich oligarchów zakotwiczyły na Malediwach
Kapitan statku MV Hondius przebywa na kwarantannie w ośrodku w Gdyni - jest zdrowy
Branża offshore wind ponownie spotyka się w Sopocie. Trwa VI edycja regat PIMEW
Olimpijskie Centrum Żeglarskie w Gdyni z dofinansowaniem od Ministerstwa Sportu i Turystyki
Kambodża buduje pierwsze w Azji „żywe” muzeum podwodne. Sztuka z ochroną oceanu
Lürssen przekazał 134-metrowy superjacht Deep Blue. Jednostka zmierza do Wielkiej Brytanii
Rumia walczy o poprawną odmianę swoje nazwy. Rozpoczyna walkę z drugim "i"