• <
escort_980x120_gif_2020

Sunreef Yachts odkrywa pierwsze szczegóły rewolucyjnej gamy katamaranów Sunreef Supreme

19.02.2016 22:54 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Sunreef Yachts odkrywa pierwsze szczegóły rewolucyjnej gamy katamaranów Sunreef Supreme

Partnerzy portalu

Sunreef Yachts odkrywa pierwsze szczegóły rewolucyjnej gamy katamaranów Sunreef Supreme - GospodarkaMorska.pl

Będąca od 2002 r. światowym liderem w projektowaniu i produkcji luksusowych jachtów wielokadłubowych typu „custom” – stocznia Sunreef Yachts postanowiła włączyć do swojej oferty linię katamaranów żaglowych oraz motorowych Sunreef Supreme. Najnowszy koncept, powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na bardziej spersonalizowane i przestronne jednostki o charakterze lifestylowym. Gama jest efektem zmieniającej się filozofii yachtingu, która coraz większy nacisk kładzie na połączenie komfortu na pokładzie z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Obecnie w halach produkcyjnych Sunreef Yachts trwają ostatnie prace konstrukcyjne nad pierwszym jachtem z najnowszej linii. Sunreef Supreme 68, to 68 stopowy katamaran żaglowy o powierzchni sięgającej prawie 300 m2. To jedyny tego typu jacht mierzący poniżej 24 m, oferujący przestrzeń superjachtu. Jednostka będzie miała swoją światową premierę i zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności po raz pierwszy podczas zbliżających się tegorocznych targów Singapore Yacht Show, które odbędą się pomiędzy 7 a 10 kwietnia 2016r w Singapurze.

Katamaran wymyślony od podstaw–nowa filozofia stylu życiaSunreef Supreme


Architektura jachtów Sunreef Supreme redefiniuje sposób, w jaki do tej pory projektowano wielokadłubowce. Nowy, bezkompromisowy koncept nadbudowy pozwolił na zrównanie poziomów salonu i pokładu głównego.

W rezultacie, Sunreef Supreme uzyskał rozległy, przeszklony na całą wysokość salon –harmonijną, otwartą powierzchnię łączącą się bezpośrednio z kokpitem i dającą dostęp do pokładu poprzez rozsuwane drzwi po obu stronach jachtu. Zewnętrzna i wewnętrzna przestrzeń łodzi łączą się w jedną panoramiczną platformę idealnie stworzoną do wypoczynku i cieszenia się czasem na wodach całego świata.

Przednią część obszernego salonu, w zależności od wyboru Właściciela, może zająć imponująca kabina armatorska z prywatną garderobą i widokiem na morze lub dwie kabiny VIP. Przestrzeń dostępna pośrodku salonu daje nieskończony wybór sposobów aranżacji oferując możliwość urządzenia w pełni wyposażonej kuchni i baru, ustawienia kanap, stołów i dodatkowych stref wypoczynku.

Obszerna strefa kadłubów z powodzeniem pomieści dużą kuchnię z zapleczem, kabinę właścicielską, luksusowo wyposażone kabiny gościnne i kwaterę załogi.

Konstrukcję sunreef Supreme charakteryzuje również ogromny pokład słoneczny -flybridge , który osłania nowoczesne karbonowebimini. Jego obszar wyposażyć można przykładowo w bar, sofy, stoły, materace lub Jacuzzi.

Wszystkie modele z linii Sunreef Supreme, podobnie jak inne jachty z portfolio Sunreef Yachts, będą w całości dopasowywane według wymagań klientów pod względem aranżacji i dekoracji wnętrz. Wiedząc, iż Prawdziwy luksusidzie w parze z wolnością wyboru, projektanci z Biura Interior Design Sunreef Yachts oferują nieskończony wachlarz materiałów, drewien, płyt kamiennych i skór, który pozwala całkowicie zindywidualizować styl kabin, łazienek i salonu.

Innowacyjność konstrukcji


Obok niezwykłej przestrzeni użytkowej wszystkie jednostki z linii Sunreef Supreme zostaną wyposażone w garażrufowy, który pomieści zarówno pontony, jet ski jak również sprzęt do nurkowania i żagle. Drzwi garażu, po otwarciu, zrównują się z tylnymi platformami jachtu tworząc tym samym dodatkową przestrzeń wypoczynkową. To pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie zastosowane na katamaranie poniżej 24m.

Techniczne strefy jachtów Sunreef Supreme umiejscowiono w biegnących wzdłuż obu kadłubów korytarzach, do których łatwo dostać się można z klatek schodowych. Jako że urządzenia klimatyzacyjne znajdują się poza kabinami, poziom hałasu we wnętrzach obniżono do absolutnego minimum. System elektryki jachtów będzie scentralizowany, co znacznie usprawni i przyspieszy przeglądy. Korytarze techniczne pozwolą także na równy rozkład obciążeń na jednostce. Nowa, zaawansowana technologia budowy przełoży się także na zoptymalizowaną wagę konstrukcji jachtu.

Maszty żaglowych jachtów Sunreef Supreme mocowane są wyłączniena poziomie pokładu słonecznego za pomocą innowacyjnej konstrukcji wsporczej(ramy) wykonanej z włókna węglowego. Ten rewolucyjny system umożliwi całkowite otwarcie przestrzeni salonu, bez potrzeby umieszczania trzonu masztu w strefie użytkowej.

Motorowe jachty Sunreef Supreme odznaczać się będą rozwiązaniami zainspirowanymi przemysłem aeronautycznym i motoryzacyjnym. Aby zwiększyć aerodynamiczne właściwości łodzi, na jej dziobie instalowany będzie karbonowy spojler w kształcie litery V, który zapewni swobodny przepływ powietrza wzdłużna dbudowyi pozwoli na utrzymanie dobrych osiągów.

Stocznia Sunreef dotychczas podpisała 5 kontraktów na sprzedaż Sunreef Supreme 68 (3 jednostki żaglowe i 2 modele motorowe). W kolejnych miesiącach zostaną zaprezentowane również inne rozmiarowo koncepty z serii Supreme.

*Wygląd zewnętrzny jachtu Sunreef Supreme 68 zostanie ujawniony po raz pierwszy w Singapurze podczas targów Singapore Yacht Show. Na tę chwilę Stocznia Sunreef Yachts podzieliła się przykładowym designem otwartego salonu oraz garażu.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.