• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Rekordowa V Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa

Rekordowa V Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa - GospodarkaMorska.pl

ew/pya.org.pl

17.03.2019 Źródło: własne

Konferencja Bezpieczeństwa 2019 przyciągnęła wyjątkową liczbę słuchaczy. W sobotę 16 marca w sali koncertowej Portu Gdynia, partnera spotkania organizowanego przez Pomorski Związek Żeglarski, zasiadło blisko 250 osób z całej Polski.

Już po raz piąty Pomorski Związek Żeglarski zorganizował Konferencję Bezpieczeństwa. Z roku na rok cieszy się ona wciąż rosnącą popularnością. Bo też nie ma ważniejszego tematu dla żeglarza niż bezpieczeństwo.

- Dziękuję za to co do tej pory razem zrobiliśmy i mam nadzieję, że będziemy działać razem dalej – mówił na przywitanie Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego związku Żeglarskiego, przewodniczący Komisji Żeglarstwa Morskiego Polskiego Związku Żeglarskiego, wiceprezes ds. morskich PZŻ. – Zarówno na Pomorzu, jak i w całym obszarze działania Polskiego Związku Żeglarskiego, który w tym roku obchodzi 95 rocznicę powstania. Chciałbym uświadomić Państwu, że nie byłoby dzisiejszej, piątej konferencji, gdyby nie nasi poprzednicy, którzy przed laty takie spotkania organizowali. Ich dorobek jest nie do przecenienia i to dzięki nim bezpieczeństwo jest wciąż na pierwszym miejscu. Pływanie jest przyjemnością, ale przy zachowaniu podstawowych standardów, aby w pełni cieszyć się startami w regatach, czy rejsami. Dziękuję wszystkim za przybycie, dziękuję też prelegentom, których wysłuchacie. Mają duże doświadczenie, dużą wiedzę i co nieczęste, chcą się tą wiedzą podzielić.

Przyjechali do Gdyni, żeby wziąć udział w V Żeglarskiej Konferencji Bezpieczeństwa, z najdalszych zakątków naszego kraju. Żeglarze i miłośnicy żeglarstwa z Giżycka, ze Szczecina, z Warszawy, Słupska, Łodzi, Elbląga, Wrocławia, Szemudu, Łowicza, Mierzyna, Bydgoszczy, Chojnic, Pruszcza Gdańskiego, Gdańska, Gdyni, Redy, Helu, Wejherowa, Lubonia k. Poznania, Koszalina, Torunia, Kościerzyny, Olsztyna, Poznania, Ustki, Ostródy, Sopotu, Suchego Dworu, Słupów k. Olsztyna, Kruszwicy, Darłowa, Lublina, Pruszkowa, Bielska-Białej, Rotmanki k. Pruszcza Gdańskiego, Tuchomia, Brodnicy Górnej, Włocławka, Lublińca, Piaseczna, Międzyrzecza Podlaskiego, Tychów, Grudziądza, Piły, Malborka, Inowrocławia, Płocka, Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Olsztynka, Sierakowic, Dywit k. Olsztyna, Kołobrzegu, Gliwic, Konina, Swarzędza, Straszyna.

Przed oficjalnym rozpoczęciem prelekcji odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Szczególne Zasługi Dla Żeglarstwa Pomorskiego, przyznanych przez Zarząd PoZŻ, Antoniemu Komorowskiemu i Jarosławowi Marszałłowi.

– To właśnie oni brali udział w konferencjach, o który wspominałem wcześniej – wyjaśniał prezes Bogusław Witkowski. – Ich działalność na niwie dobrego wychowania żeglarskiego i bezpiecznego pływania jest nieoceniona.

Studia przypadków – takie było hasło tegorocznej konferencji – zaprezentowali znakomici prelegenci. Były pytania, dyskusje, także polemiki. Spotkanie prowadził kpt. Leopold Naskręt, sekretarz PoZŻ.

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31709,00 $ tona -3,03% 18 cze
 Cynk 2873,00 $ tona -3,00% 18 cze
 Aluminium 2374,00 $ tona -2,18% 18 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.