• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Regaty żeglarskie w Stolicy – Puchar Dzielnicy Wisła do zdobycia w Warszawie

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Regaty żeglarskie w Stolicy – Puchar Dzielnicy Wisła do zdobycia w Warszawie
Regaty żeglarskie w Stolicy – Puchar Dzielnicy Wisła do zdobycia w Warszawie - GospodarkaMorska.pl

ew/Załoga Żagli Warszawskich

19.03.2019 Źródło: własne

Żagle jachtów różnych klas zagoszczą na Wiśle 22 i 23 czerwca. Regaty Mistrzów,  piknik żeglarski na bulwarze Wiślanym i dni pełne wodnych aktywności - tak szykuje się druga edycja Regat o Puchar Dzielnicy Wisła. Ruszyły zapisy załóg, wszyscy, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie, na niezwykłym akwenie jakim jest rzeka Wisła , mogą to zrobić w Warszawie w pierwszy weekend wakacji.

Rozegrana w 2018 pierwsza edycja Regat o Puchar Dzielnicy Wisła przypomniała jak wielki potencjał drzemie w królowej polskich rzek. Zebrane doświadczenia organizatorzy przekuli w działanie. Regaty w roku 2019 to już nie tylko zmagania mistrzów ale też 5 klas: Omega Sport, Standard i Retro, DZ’ta i Open. Do startu zaproszeni są wszyscy, którzy wiedzą skąd wieje wiatr.

Ogromnie cieszy nas zainteresowanie żeglarzy regatami i zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie - zapowiada Kasper Orkisz, Premium Yachting – pomysłodawca regat. Właśnie ruszyły zapisy! Zawodnicy będą rywalizować w 5 klasach. Imprezie będą towarzyszyć też Regaty Mistrzów, to niezwykła okazja do zobaczenia w bezpośredniej rywalizacji najlepszych polskich  żeglarzy, Mistrzów Polski, Europy i świata, pływających na co dzień na różnych łódkach i akwenach. Na starcie zobaczymy m.in. Zbigniewa „Gutka” Gutkowskiego, Szymona Kuczyńskiego, Piotra Kulę oraz załogi Sailing Poland i Yacht Club Sopot i oczywiście Kubę Pawluka – Legia Warszawa – obrońcę tytułu z pierwszej edycji. Nie mogę się doczekać!


Jedną z klas Regat o Puchar Dzielnicy Wisła jest klasa Retro. Jest to uhonorowanie konstruktora i wielkiego projektanta i żeglarza Juliusza Sieradzkiego, który w trakcie okupacji Warszawy w 1942 r w szkutni nad Wisłą w okolicy mostu Poniatowskiego skonstruował pierwszą Omegę. Ponadczasowy kształt kadłuba i zastosowanie nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych spowodowało, że jachty klasy Omega stały się najpopularniejszymi łódkami żeglugi śródlądowej w Polsce. Pasję do zabytkowych jachtów znajdziemy również nad Wisłą. Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła będą stanowiły okazję do pokazania oldtimerów w akcji w specjalnej klasie regatowej - Retro.


Cały ubiegły rok szukaliśmy Omegi o typowej drewnianej, słomkowej konstrukcji z rogatnicą. Jednostki, która będzie swoistym ambasadorem warszawskich Omeg. Obecnie przy współpracy ze specjalistami z firmą TEKNOS - producentem farb jachtowych Oliva trwają prace nad odrestaurowaniem tego wyjątkowego jachtu. W maju planujemy zwodować naszą „RetroOmegę" Remont naszej łódki będzie opisany na stronie www.farbyjachtoweoliva.pl – zapowiada Kasper Orkisz.

Wiosna to szczególnie pracowity okres dla armatorów – podkreśla Andrzej Minkiewicz z firmy Teknos. Warto pamiętać, że pomagamy wiedzą i doradztwem żeglarzom zmagającym się z remontami jachtów i trudnym światem chemii jachtowej. Każdy może skorzystać z bazy praktycznej wiedzy zgromadzonej na stronie internetowej, bądź zwrócić się ze swoim pytaniem pisząc bezpośrednio na adres kontakt@farbyjachtoweoliva.pl. Odpowiadamy na każde pytanie - nie ma znaczenia czy malujesz 3-metrową łódkę wędkarską czy przygotowujesz jacht do rejsu dookoła świata.

Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła przerodziły się w całoroczną inicjatywę popularyzującą żeglarstwo na Wiśle- 22 i 23 czerwca na warszawskim bulwarze im Jana Karskiego, na wysokości parku fontann będzie gościć miasteczko żeglarskie z atrakcjami i animacjami. Warszawiacy będą mogli wypłynąć w rejs po Wiśle, a całość okraszona będzie komentarzem na żywo. Czeka nas prawdzie wodne święto– zapraszamy do śledzenia przygotowań!

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31902,00 $ tona 2,04% 22 cze
 Cynk 2841,00 $ tona 0,32% 22 cze
 Aluminium 2375,00 $ tona 0,93% 22 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.