• <

Rafael Nadal dołącza do grona właścicieli katamaranów Sunreef Yachts

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Rafael Nadal dołącza do grona właścicieli katamaranów Sunreef Yachts
Rafael Nadal dołącza do grona właścicieli katamaranów Sunreef Yachts - GospodarkaMorska.pl

pc

22.07.2019 Źródło: własne

Jeden z najwybitniejszych tenisistów na świecie, Rafael Nadal zamówił właśnie katamaran 80 Sunreef Power. Do zakupu najnowszego modelu jachtu motorowego zainspirował go zarówno wakacyjny czarter na jednej z jednostek gdańskiej stoczni jak i wielokrotne wizyty na pokładzie katamaranów Sunreef Yachts.

– Pochodzę z wyspy i kocham być blisko wody. Za każdym razem, kiedy wracam do domu na Majorce, staram się znaleźć chwilę i spędzić czas na jachcie. Cieszy mnie, że dołączam na pokład rodziny Sunreef Yachts. Pragnę podziękować Francisowi Lappowi za to, że sprawił, że to wszystko się dzieje – mówi tenisista Rafael Nadal.

– Niezwykle cieszy nas fakt, że tak wyjątkowy sportowiec obdarzył zaufaniem naszą stocznię. To ogromny zaszczyt. Osobowość, energia i umiejętności Rafaela Nadala są dla nas prawdziwą inspiracją – mówi Francis Lapp, założyciel i prezes Sunreef Yachts.

Mający na swoim koncie 80 tytułów, w tym 18 zwycięstw wielkoszlemowych, medal olimpijski oraz 34 tytuły ATP Tour Masters 1000, Rafael Nadal jest jedną z największych gwiazd światowego sportu. Jego w pełni spersonalizowany jacht zostanie oddany właścicielowi w 2020 roku.

Pierwsza jednostka z linii 80 Sunreef Power będzie miała swoją premierę już we wrześniu na targach Cannes Yachting Festival.

Nowy model Sunreef Yachts to dynamiczny i elegancki jacht motorowy, łączący w sobie komfort i wyjątkową dzielność morską. Luksusowa jednostka ma 23,95 m długości, 12 m szerokości oraz 1,7 m zanurzenia. Napęd katamaranu stanowią silniki 2 x 575 HP - 2 x 1200 HP. Na pokład jacht może zabrać 12 osób. Za architekturę okrętową i design jednostki odpowiada Sunreef Yachts.

80 Sunreef Power to uniwersalny i nowoczesny jacht, stworzony do dalekomorskich podróży. Ten dynamiczny i elegancki model definiuje na nowo pojęcie luksusowego katamaranu motorowego. Charakterystyczne detale, takie jak stylowe obramowania, teakowy pokład, czy wysokie nadburcia i dyskretne oświetlenie, nadają sportowej sylwetce jednostki unikalnego charakteru.

Obszerny garaż i platforma rufowa pozwalają z łatwością transportować i wodować ponton, jet ski oraz liczne akcesoria do sportów wodnych. Taras dziobowy jachtu rozciąga się na całą szerokość jednostki, tworząc przestronną strefę relaksu, oferującą idealne warunki do wypoczynku na słońcu. Model 80 Sunreef Power może pochwalić się pokładem słonecznym o wyjątkowej powierzchni, dającej niemal nieskończone możliwości personalizacji. Flybridge bez trudu pomieści jacuzzi, w pełni wyposażony bar i wygodne siedziska.

Na uwagę zasługuje między innymi spektakularna kabina właścicielska, zajmująca część dziobową pokładu głównego. Prócz dużego łóżka z widokiem na taras, jej przestrzeń wypełniają garderoba, biurko i łazienka. Przeszklenia w suficie nadają wnętrzu lekkości i wprowadzają naturalne światło do środka. Miejsce kabiny właściciela, w zależności od życzenia klienta, można wykorzystać także na wygodną strefę relaksu z obszernymi sofami i łatwym dostępem do pokładu.

Salon otwiera się szeroko na rufę, łącząc się z kokpitem, wyposażonym w komfortowe siedziska i bar. W ten sposób powstaje jasna, dobrze skomunikowana półotwarta przestrzeń, idealna do wypoczynku na morzu. W salonie umieścić można także w pełni wyposażoną kuchnię oraz wewnętrzną sterówkę.

Wnętrza kadłubów jachtu 80 Sunreef Power oferują szeroki wachlarz możliwości personalizacji i pozwalają dopasować układ kabin do potrzeb każdego właściciela. Dostęp do kwater załogi wraz z kuchnią i mesą odbywa się przez kokpit rufowy, aby zapewnić gościom maksimum prywatności.

Sunreef Yachts to światowy lider w projektowaniu i konstrukcji katamaranów żaglowych, motorowych oraz super jachtów typu „custom made” o długości od 60 do ponad 200 stóp. Jak podkreśla stocznia, wprowadziła ona do świata jachtingu wiele przełomowych rozwiązań, takich jak pierwszy na świecie pokład słoneczny na luksusowym katamaranie, czy pierwszy motorowy i żaglowy dwukadłubowiec typu double-deck. Firma stworzyła także pierwszy w historii przemysłu stoczniowego karbonowy superjacht żaglowy, a także jako pierwsza zainstalowała składany maszt na dwukadłubowym superjachcie. Co roku na rynek trafiają co najmniej dwa nowe modele z gdańskiej stoczni.

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 28400,00 $ tona 1,65% 20 kwi
 Cynk 2825,00 $ tona -0,60% 20 kwi
 Aluminium 2324,00 $ tona -0,30% 20 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.