• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Radosław Furmański zajął drugie miejsce w Pucharze Świata w Miami!

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Radosław Furmański zajął drugie miejsce w Pucharze Świata w Miami!
Radosław Furmański zajął drugie miejsce w Pucharze Świata w Miami! - GospodarkaMorska.pl

ew/PZŻ

03.02.2019 Źródło: własne

Dla naszych młodych dziewczyn jest to bardzo dobry wynik, tym bardziej, że w pokonanym polu zostawiły złote, a także brązowe medalistki zeszłorocznych mistrzostw Europy. Na piątku udział w regatach zakończyły siostry Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWM Olsztyn), które uplasowały się na dwudziestej trzeciej pozycji. Rywalizację w tej flocie wygrały Brazylijki Martine Soffiatti Grael i Kahena Kunze, a na dwóch kolejnych pozycjach znalazły się wicemistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro, Nowozelandki Alexandra Maloney i Molly Meech oraz Charlotte Dobson i Saskia Tidey z Wielkiej Brytanii.

Tylko jeden normalny wyścig odbył się w klasie Finn i dwudzieste drugie miejsce zajął w nim Piotr Kula (GKŻ Gdańsk), co pozwoliło mu utrzymać dziewiątą pozycję w całych regatach i zapewnić udział w niedzielnym wyścigu medalowym. Ośmiokrotny mistrz Polski nie ma co prawda szans na znalezienie się na podium, ale może powalczyć nawet o piątą lokatę więc na pewno da z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Prowadzenie objął wicemistrz świata i brązowy medalista mistrzostw Europy z zeszłego roku, Szwed Max Salminen (miejsce 3. w sobotę). Z kolei na drugą pozycję awansował Francuz Jonathan Lobert (miejsce 2.), a na trzecią wskoczył Luke Muller ze Stanów Zjednoczonych (miejsce 1.).

Do niedzielnego wyścigu medalowego w klasie 470 nie udało się awansować Agnieszce Skrzypulec i Jolancie Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń), które wpływały na metę dwudzieste drugie, dwudzieste oraz dwudzieste czwarte, co poskutkowało spadkiem w ogólnej klasyfikacji z pozycji piątej aż na piętnastą. Nowymi liderkami zostały aktualne wicemistrzynie Europy, Niemki Frederike Loewe i Anna Markfort (miejsca 5., 2. i 21.), a tuż za nimi znajdują się brązowe medalistki zeszłorocznych mistrzostw świata, Hannah Mills i Eilidh McIntyre z Wielkiej Brytanii (miejsca 15., 13. i 3.) oraz kolejne reprezentantki Niemiec, Fabienne Oster i Anastasiya Winkel (miejsca 14., 24. i 18.).

Miejsca dwudzieste dziewiąte i trzydzieste czwarte w klasie Laser Radial zajęła tego dnia Agata Barwińska (MOS SSW Iława) i zakończyła regaty na dwudziestej ósmej pozycji. Natomiast po miejscach czterdziestym pierwszym oraz dwudziestym ósmym, na trzydziestej szóstej pozycji pozostała Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice). Prowadzenie objęła Chinka Dongshuang Zhang (miejsca 3. i 13.), spychając na drugą lokatę Amerykankę Paige Railey (miejsca 24. i 14.). Trzecia jest reprezentantka Grecji Vasileia Karachaliou (miejsca 8. i 5.).

W klasie Laser Standard miejsca dwudzieste pierwsze oraz czternaste w złotej grupie zajął Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) i awansował z pozycji czterdziestej czwartej na trzydziestą siódmą na koniec zawodów. Z powodu zbyt słabego wiatru odbył się tylko jeden wyścig w grupie srebrnej. Dwudziesty pierwszy był w nim Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), co dało mu ostatecznie pięćdziesiątą dziewiątą lokatę. Piąty linię mety minął Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) i przesunął się na sześćdziesiątą pierwszą pozycję, a dwa miejsca dalej regaty zakończył Dawid Kania (ŻLKS Poznań), który tego dnia był dziewiętnasty. W pierwszej trójce nie zaszły żadne zmiany, prowadzi Norweg Hermann Tomasgaard (miejsca 31. i 3.), drugi nadal jest Sam Meech z Nowej Zelandii (miejsca 7. i 23.), a trzecią pozycję zajmuje mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Australijczyk Tom Burton (miejsca 3. i 29.).

Zawody Pucharu Świata w Miami zakończą się w niedzielę 3 lutego. Wyścig medalowy z udziałem Piotra Kuli zaplanowany jest na godzinę 13:45 czasu miejscowego (19:45 czasu polskiego).

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31264,00 $ tona -1,40% 21 cze
 Cynk 2832,00 $ tona -1,43% 21 cze
 Aluminium 2353,00 $ tona -0,88% 21 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.