• <
escort_980x120_gif_2020

PŚ w żeglarstwie – Klepacka oraz Buksak i Wierzbicki na prowadzeniu

pc

28.04.2018 05:24 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie PŚ w żeglarstwie – Klepacka oraz Buksak i Wierzbicki na prowadzeniu

Partnerzy portalu

PŚ w żeglarstwie – Klepacka oraz Buksak i Wierzbicki na prowadzeniu - GospodarkaMorska.pl

Zofia Klepacka umocniła się na pozycji liderki w klasie RS:X, a Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki odzyskali prowadzenie w klasie 49er po czwartym dniu żeglarskiego Pucharu Świata we francuskim Hyeres.

Oprócz nich w wyścigach medalowych, z udziałem dziesięciu najlepszych w każdej klasie, popłyną Małgorzata Białecka i Paweł Tarnowski (RS:X) oraz Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (49er).

W piątek w windsurfingowej klasie RS:X kobiet odbyły się trzy wyścigi. Zofia Klepacka (Legia Warszawa), która dwa miejsca piąte przedzieliła szóstym, zapewniła już sobie co najmniej drugą lokatę na zakończenie regat, ponieważ trzecią w klasyfikacji Nogę Geller z Izraela wyprzedza o 19 pkt, a w sobotnim wyścigu medalowym można ich odrobić jedynie 18. Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) spadła z czwartej na piątą pozycję, ale ma jeszcze szanse nawet na drugą.

Koleżanki klubowe Białeckiej, Maja Dziarnowska i Karolina Lipińska zakończyły już rywalizację, zajmując 19. i 33. miejsce. Kamila Smektała (YKP Warszawa) była 40., a Agnieszka Bilska (GKŻ Gdańsk) - 42.

W rywalizacji deskarzy atak na pierwszą dziesiątkę udał się Pawłowi Tarnowskiemu (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który rozpoczął dzień od drugiego miejsca, w następnym wyścigu był pierwszy, a w ostatnim dziewiąty i awansował z 13. na piątą pozycję. Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zakończył regaty na 12. miejscu, tuż za nim uplasował się Maciej Kluszczyński, a Radosław Furmański (obaj DKŻ Dobrzyń) zajął 18. lokatę.

Tylko jeden wyścig odbył się w klasie 49er. Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań) zajęli trzecie miejsce i w klasyfikacji generalnej wrócili z trzeciej na pierwszą pozycję. Łukasz Przybytek oraz Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) dopłynęli do mety na szóstym miejscu, co pozwoliło im awansować na czwarte miejsce.

W klasie Laser Radial Agata Barwińska (MOS SSW Iława) w pierwszym wyścigu zajęła 27. miejsce, a w drugim była czwarta. Dzięki temu awansowała z pozycji 15. na 11. i w sobotę powalczy o awans do niedzielnego wyścigu medalowego. Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) zajmuje 32. lokatę.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.