• <

Porozumienie na rzecz żeglarstwa polonijnego

Porozumienie na rzecz żeglarstwa polonijnego - GospodarkaMorska.pl

ew

06.08.2019 Źródło: własne

Przedstawiciele trzech organizacji podpisali w Gdyni list intencyjny dotyczący wspólnej organizacji polonijnych imprez żeglarskich. Sygnatariuszami dokumentu są Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Polski Komitet Olimpijski  oraz Pomorski Związek Żeglarski.

Okazją do podpisania listu było spotkanie w siedzibie PoZŻ. Wzięli w nim udział prezes „Wspólnoty” Dariusz Bonisławski, przewodniczący Komisji ds Współpracy z Polonią PKOl  Witold Rybczyński i prezes PoZŻ Bogusław Witkowski.

Dokument zakłada intensyfikację działań na rzecz rozwoju żeglarstwa polonijnego, co przełoży się promocję Polski w świecie. Trzy organizacje zaangażowane w te działania chcą wspólnie organizować imprezy żeglarskie skierowane do Polonusów ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszego pokolenia żeglarzy polonijnych.

„Strony zobowiązują się solidarnie współdziałać na rzecz dalszego rozwoju współpracy z Polonią i Polakami za granicą.” – czytamy m.in. w dokumencie.

– Podpisanie listu mnie osobiście bardzo cieszy – mówi prezes PoZŻ Bogusław Witkowski.   Współpraca tych trzech organizacji pozwoli na dalszy rozwój nie tylko żeglarstwa polonijnego, ale również na bardziej ścisłą współpracę środowiska żeglarskiego w Polsce z żeglarzami polonijnymi rozsianymi po całym świecie. To z kolei przełoży się zarówno na promocję Polski za granicą, jak i lepsze, i miejmy nadzieję, częstsze kontakty naszych żeglujących rodaków z ojczyzną. Pomorski Związek Żeglarski od dawna zaangażowany jest we wsparcie Polonii. Współpraca przy organizacji tak ważnych żeglarskich imprez będzie kolejnym szczeblem tego zaangażowania.

PoZŻ wsparł Międzynarodowy Zlot Żeglarski dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, który w ubiegłym roku odbywał się we wrześniu w Gdyni. W zlocie wzięło udział ok. 80 żeglarzy. Byli to głównie Polonusi z Europy, Stanów Zjednoczonych i Australii oraz żeglarze z całej Polski. Patronat medialny nad zlotem sprawował portal Żeglarski.info. W tym roku, na przełomie lipca i sierpnia, także w Gdyni odbywały się XIX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne. Ich uczestnicy, dzięki zaangażowaniu PoZŻ mogli skorzystać z rejsów na pokładach jachtów „Allie” z Jachtklubu Morskiego „Roda” Gdynia i „Rainbow” z sopockiej firmy Yachts and Yachting.


Dariusz Olejniczak/ www.zeglarski.info

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 27740,00 $ tona -1,32% 8 kwi
 Cynk 2827,00 $ tona 0,71% 8 kwi
 Aluminium 2267,00 $ tona 1,25% 8 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.