• <
escort_980x120_gif_2020

Luksus i elegancja. IV Pomorskie Rendez-Vous za nami (foto, wideo)

pc

11.06.2018 03:38 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Luksus i elegancja. IV Pomorskie Rendez-Vous za nami (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Luksus i elegancja. IV Pomorskie Rendez-Vous za nami (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

Kolejne Pomorskie Rendez-Vous za nami. Wydarzenie organizowane dla miłośników luksusowych dóbr i usług odbyło się w piątek w Gdańsku. Swoje produkty zaprezentowało prawie 40 wystawców.

– Gdańsk i Pomorze to zagłębie jachtowe Europy. Jeszcze nie do wszystkich dotarła wiadomość, że Polska jest championem, jeżeli chodzi o przemysł jachtowy. Podbijamy rynki europejskie, azjatyckie, amerykańskie. Nasze stocznie mają dobre kontrakty ze wszystkimi możnymi naszego globu. Jesteśmy z tego dumni – mówi Paweł Admowicz, prezydent Gdańska.

Podczas Pomorskiego Rendez-Vous prezentowali się przedstawiciele: jachtingu, motoryzacji, mody, lotnictwa, branży jubilerskiej, deweloperskiej, reprezentanci nowych technologii oraz świata ekskluzywnego sportu i alkoholi grupy premium. Jak podkreślił Franciss Lapp, prezes stoczni Sunreef Yachts i pomysłodawca tego wydarzenia, pomysł narodził się podczas jego odwiedzin na wyspie Hajnan na Morzu Południowochińskim, gdzie organizowany jest Hainan Rendez-Vous. Postanowił zatem i w Polsce połączyć luksusowe jachty i marki.

– Dlaczego robimy takie wydarzenie u nas? Aby promować region. Dlatego nazywa się to Pomorskie Rendez-Vous, a nie Sunreef Rendez-Vous. Stocznia to młoda firma. Robię analizę, czego szuka klient, gdzie chce pływać i w jaki sposób, czego szuka na swój statek. Żeglarstwo pięćdziesiąt lat temu a teraz – są duże zmiany. Też, co robimy, czego inne stocznie nie robią, to jest indywidualne budowanie statku: mamy team, który pracuje z klientem, sprawdza, czego szuka, jakiej atmosfery, którą później próbujemy stworzyć na statku – tłumaczy Franciss Lapp, prezes Sunreeef Yachts Sphipyard.

Podczas wydarzenia zadebiutował nowoczesny jacht ze stoczni Sunreef Yachts – Sunreef 80. To tradycyjna łódź żaglowa połączona z nowoczesnym designem, przeznaczona do wypoczynku na morzu i do długich ocenicznych podróży. Ma 24,4 m długości, 11,5 m szerokości. Napęd stanowią silniki 2 x 225 HP - 2 x 280 HP. Wkrótce jednostka będzie miała premierę na jachtowych targach w Cannes.

„Całkowicie nowy projekt nadbudowy sprawił, że Sunreef 80 uzyskał obszerny salon, który można z łatwością zaprojektować i udekorować zgodnie z życzeniami każdego właściciela. Centralnie umiejscowiona strefa wypoczynkowa otwiera się szeroko na kokpit i daje dostęp do tarasu na dziobie, oferując panoramiczny widok i niezliczone opcje aranżacji.

Część dziobową jednostki charakteryzuje wygodny balkon osłonięty od wiatru i słońca. Od strony rufy, salon łączy się z kokpitem, którego powierzchnię dodatkowo poszerza hydrauliczna platforma. Wszystkie te przestrzenie łączą się w uniwersalną strefę wypoczynku, w której główną rolę grają wolność wyboru i harmonia.

Pokład słoneczny o powierzchni 54m² to wyjątkowa przestrzeń relaksacyjna. Obok głównej sterówki, znaleźć się na nim mogą ruchome meble, wygodne siedziska, jacuzzi, bar, grill oraz materace.

Łącznik Sunreef 80 zaprojektowano z myślą o uzyskaniu jak największej powierzchni użytkowej w kadłubach. Przestrzeń, którą oferują da się zaaranżować wedle indywidualnych potrzeb. Znaleźć się w niej mogą wygodne kabiny gościnne oraz luksusowa kabina armatorska z garderobą, biurem, wysuwanym telewizorem i obszerną łazienką.” – czytamy na stronie stoczni.

Jednym z gości wydarzenia był Dariusz Michalczewski, były zawodowy mistrz świata w boksie.

– Właściciel firmy jest moim serdecznym przyjacielem. Cztery razy w roku pływamy na wakacje z Francissem. My bez nich nie możemy, oni bez nas nie mogą. To jest dom na wodzie, ale przy tym są też jest jet ski, narty wodne, skutery do nurkowania, super kuchnia. Ten serwis jest niesamowity, a w ogóle te wnętrza, to się czuje człowiek naprawdę jak w domu – mówi Dariusz Michalczewski, były zawodowy mistrz świata w boksie.

Oprócz zwiedzania pokładów 4 luksusowych jachtów, uczestnicy spotkania mogli także m.in. posłuchać koncertów Emily Johnsson i KOMBII oraz zobaczyć pokazy mody marek Patrizia Pepe i Max Mara. Wydarzenie zakończył pokaz sztucznych ogni.

Pomorskie Rendez-Vous odbywa się co dwa lata.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.