Jacht przerywa wielki kolarski wyścig (wideo)

pc

22.08.2017 16:36 Źródło: własne

Jacht przerywa wielki kolarski wyścig (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Ostatnia prosta do mety i niespodzianka. Pięć kilometrów przed końcem drugiego etapu kolarskiego wyścigu Ladies Tour o Norway rywalizację zawodniczek przerwał przepływający jacht. Most nad rzeką Glomma w Norwegii trzeba było otworzyć, a tym samym szanse startujących kobiet zostały wyrównane.

Drugi etap kolarskiego wyścigu Ladies Tour of Norway z Saprsborga do Fredrikstad liczył 140 km. 20 km przed końcem na ucieczkę zdecydowały się cztery zawodniczki: Katarzyna Pawłowska, Floortje Mackaij, Leah Kirchmann oraz Mieke Kroege. Wynik wyścigu wydawał się być przesądzony, jednak przepływający jacht zmienił go zupełnie.

5 kilometrów od mety wszystkie panie znów wystartowały jednocześnie, a zwycięstwo powędrowało do Australijki Chloe Hoskings. Pozostałe miejsca na podium zajęły Marianne Vos oraz Ellen van Dijk. Polka uplasowała się na 40. pozycji.

Ladies Tour of Norway to organizowany od 2014 r. w Norwegii etapowy wyścig kolarski kobiet. Zawody rozgrywane są równolegle z kolarskim wyścigiem mężczyzn – Arctic Race of Norway.