• <
escort_980x120_gif_2020

IV Żeglarska Parada Świętojańska

ew

11.06.2020 13:17 Źródło: własne

Partnerzy portalu

IV Żeglarska Parada Świętojańska - GospodarkaMorska.pl

Do IV Żeglarskiej Parady Świętojańskiej zostało tylko 10 dni. Dziś chcemy przekazać wszystkim zainteresowanym kilka ważnych informacji. Mamy też filmowe zaproszenia dla skipperów, którzy jeszcze nie zgłosili swoich jachtów do udziału w tym wydarzeniu.

Tegoroczna parada będzie różnić się od poprzednich przede wszystkim tym, że odbędzie się w dzień, a nie tak, jak w poprzednich latach po zmierzchu. Jej trasa będzie dłuższa – z Gdańska do Gdyni. Poza tym jej przebieg i organizacja będzie podporządkowana obowiązującym przepisom dotyczącym zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W czwartek 18 czerwca ukaże się specjalna wkładka do „Dziennika Bałtyckiego” publikowana w partnerstwie z Portem Gdynia, poświęcona Paradzie. Zawierać będzie m.in. mapę trasy, po której będą płynąć uczestniczące w wydarzeniu jednostki. Na mapie pokazany zostanie też szyk Parady z rozmieszczeniem uczestniczących w niej żaglowców i jachtów oraz pokazaniem najlepszych punktów widokowych na lądzie. Aby znaleźć się w tym zestawieniu i zyskać atrakcyjną pamiątkę, należy przesłać zgłoszenie udziału jednostki do poniedziałku 15 czerwca na podany w ramce na końcu tekstu adres mailowy. Ze względu na cykl wydawniczy, jachty zgłoszone po tym terminie nie zostaną ujęte na mapie.

Na czwartek zaplanowana jest odprawa skpperów, którą w formie wideokonferencji poprowadzi komandor parady  Artur Pierzyński, komandor JKMW Kotwica w Gdyni. Informacja o dokładnej godzinie odprawy i adres internetowy do połączenia zostaną przesłane do wszystkich kapitanów jednostek biorących udział w Paradzie.

Wszyscy chętni proszeni są o kontakt z Jerzym Jałoszewskim, głównym organizatorem z ramienia Pomorskiego Związku Żeglarskiego, pod numerem telefonu 604 543 210 lub pod adresem mailowym: j.jaloszewski@pozz.org.pl. Na ten adres należy tez przesyłać formularze zgłoszeniowe.

IV Żeglarska Parada Świętojańska organizowana jest przez Pomorski Związek Żeglarski przy współpracy z Gdańskim Ośrodkiem Sportu i JMKW Kotwica w Gdyni. Partnerem głównym jest Port Gdynia. Partnerami są także Miasto Gdynia i Marina Yacht Park. Patronat honorowy nad Paradą objęli: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Dariusz Olejniczak

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.