jk
W sieci pojawił się kolejny film pokazujący ponad 106-metrowy megajacht Black Pearl (Czarna Perła), którego aluminiowa nadbudówka powstała w gdańskiej firmie Aluship. Jednostka została okrzyknięta najbardziej oczekiwanym jachtem 2017 r. Kiedy zostanie oddana do użytku, dołączy do grona największych superjachtów świata. Na filmie pokazano testy, którym poddawany jest obecnie jacht.
Black Pearl został zwodowany w 2016 r. To trójmasztowy jacht żaglowy, na którym zakwaterowanie w 6 kabinach znajdzie 12 osób. Jacht jest zasilany dwoma silnikami wysokoprężnymi MTU 12V2000M72 o maksymalnej prędkości 17,5 węzłów. Jego pomocniczy napęd mechaniczny to spalinowo-elektryczny system napędowy, z możliwością odzysku energii. Jednostka powstała w oparciu o standardy rejestru Lloyd's Register.
Black Pearl została zarejestrowana na Wyspach Kajmańskich. Obecnie znajduje się przy nabrzeżu stoczni Oceanco Ablasserdam, która jest jego głównym wykonawcą. Budowa statku przebiegała w kooperacji kilku podmiotów: holenderskich Zwijnenburg BV, Krimpen a/d IJssel, gdzie powstał kadłub stalowy, polskiego Aluship Technology, który zbudował nadbudówkę aluminiową oraz holenderskiego Oceanco Ablasserdam, w którym jednostka jest wykańczana.
Dodajmy, że Aluship w kwietniu przekazał stoczni Oceanco dwa bloki nadbudówki super jachtu Project Yasmin. Jednostka ma być gotowa w przyszłym roku. Yasmin to cudeńko zaprojektowane przez Terence'a Disdale'a. Jej długość wahać się będzie między 90 i 92 m, szerokość wyniesie 14,2 metra, a zanurzenie 4 metry. Jednostka będzie mogła osiągnąć prędkość maksymalną 20 węzłów (18,5 pręd. podróżnej).
Kadłub statku będzie składać się ze stali, a nadbudówka z aluminium. Pokłady wyłożone za to będą drewnem tekowym. Na pokładzie jachtu pomieści się do 14 gości i 27 osób załogi. Nie zabraknie też na nim rozrywek: jacuzzi, spa, sauny, sali kinowej czy beach clubu. Dodatkiem będzie hangar na tender oraz śmigłowiec. Koszt jachtu szacuje się na 155 mln euro.
00:01:27
Zobacz Eclipse – pływającą fortecę Romana Abramowicza
Po raz pierwszy zwodowana na Pomorzu Zachodnim. Ta luksusowa łódź od razu stała się hitem
00:02:33
23
Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Bałtyku [WIDEO, ZDJĘCIA]
Z Gdyni na Hel drogą morską
Anonymous kontra Rosja. Celem aktywistów luksusowy jacht Putina: Jego położenie to "piekło"
W Łebie powstała oficjalna plaża dla naturystów
Premier Turyngii: skonfiskujmy oligarchom luksusowe jachty i przekażmy je Sea-Watch
00:00:37
Wieloryb „pożarł” kajakarki [wideo]
[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia
Najbardziej luksusowe katamarany, które powstały w Gdańsku. Francis Lapp: My po prostu szyjemy jachty na miarę
00:00:31
Agresywne orki atakują i niszczą statki [wideo]
Właściciel szczecińskiego jachtu, który zatonął w Niemczech, musi wydobyć wrak
Dziewczynka na dmuchanym jednorożcu wypłynęła na pełne morze [wideo]
Jachty pięciu rosyjskich oligarchów zakotwiczyły na Malediwach
Airmech Marine Equipment na targach METSTRADE 2025 – sukces, innowacje i nowe możliwości
Sztokholm na turystycznym kursie. W 2025 r. 30% więcej pasażerów niż przed rokiem
Sunreef Yachts zaprezentuje dwa modele na targach w Katarze i Abu Zabi 2025
Władze Gdyni przygotowują wniosek ws. powstania Olimpijskiego Centrum Żeglarskiego
Resort infrastruktury zamierza uszczelnić system rejestracji jachtów
Jeppe Borch najlepszy w żeglarskim Pucharze Świata w Szczecinie