• <

Brąz dla Polski w mistrzostwach świata katamaranów A class

pc/UKS Navigo Sopot

02.09.2019 03:49 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Brąz dla Polski w mistrzostwach świata katamaranów A class

Brąz dla Polski w mistrzostwach świata katamaranów A class - GospodarkaMorska.pl

W zakończonych wczoraj mistrzostwach świata katamaranów klasy A Tymoteusz Bendyk z UKS Navigo Sopot wywalczył brązowy medal.

Mistrzostwa świata katamaranów klasy A odbywały się od 25 do 30 sierpnia w Weymouth w Wielkiej Brytanii. W regatach wzięło udział 88 zawodników - 64 zawodników we flocie foiling (katamarany latające) i 24 w flocie classic (nielatające). Polacy startowali na katamaranach latających. Odbyło się 12 wyścigów w zróżnicowanych warunkach wiatrowych – od kilku do 20 węzłów. Polscy zawodnicy zajęli bardzo dobre miejsca. Tymoteusz Bendyk wywalczył 3 miejsce, Jakub Surowiec - 5, Maciej Żarnowski - 7 i Jacek Noetzel 11 miejsce. Wszyscy reprezentują UKS Navigo Sopot. Ponadto Jacek Noetzel zdobył pierwsze miejsce w kategorii Grand Masters, a Andrzej Senkus (UKS NAVIGO Sopot) był najlepszy w kategorii JUNIORS. Dzielnie reprezentowali Polskę także: Michał Korneszczuk (Yacht Club Gdańsk), Marcin Kamiński (UKS Navigo Sopot), Jarosław Bętkowski (RJKP Poznań) i najmłodszy nasz reprezentant - Maciej Trocha (UKS Navigo Sopot). Regaty wygrał bezkonkurencyjnie zawodnik z Holandii - Mischa Heemskerk, a drugie miejsce zdobył Dave Shaw z Nowej Zelandii, który całe lato trenował z polskimi zawodnikami w Sopocie w klubie UKS NAVIGO.