• <
escort_980x120_gif_2020

eSailing dyscypliną esportową Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

ac

27.04.2021 10:58 Źródło: PZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie eSailing dyscypliną esportową Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Partnerzy portalu

eSailing dyscypliną esportową Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego - GospodarkaMorska.pl
fot. esailing

Historyczny przełom w esporcie! eSailing jedną z dyscyplin esportowych Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Wirtualne regaty żeglarskie znalazły się pośród pięciu wirtualnych sportów Olimpic Virtual Series w ramach MKOL.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) będzie współpracował z pięcioma Międzynarodowymi Federacjami Sportowymi i wydawcami gier w celu organizacji Olympic Virtual Series (OVS), pierwszego w historii, licencjonowanego olimpijskiego wydarzenia sportów wirtualnych.

Olympic Virtual Series odbędą się przed Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2020, od 13 maja do 23 czerwca 2021 r. Olympic Virtual Series będą równocześnie zachęcać do rozwoju fizycznych i niefizycznych form sportu zgodnie z zaleceniami Agendy Olimpijskiej MKOl 2020 + 5.

- Olympic Virtual Series to nowe, unikalne cyfrowe doświadczenie olimpijskie, które ma na celu zwiększenie bezpośredniego zaangażowania nowych odbiorców w dziedzinie sportów wirtualnych. Jego koncepcja jest zgodna z Agendą Olimpijską 2020 + 5 i Strategią cyfrową MKOl. Zachęca do uprawiania sportu i promuje wartości olimpijskie, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży – mówi Prezydent MKOl Thomas Bach.

W Olympic Virtual Seriesbędą uczestniczyć następujące międzynarodowe federacje i wydawcy gier.

- World Sailing (Światowa Federacja Żeglarska) - Virtual Regatta, Virtual Regatta SAS - Sailing

- World Baseball Softball Confederation (WBSC) - eBaseball Powerful Pro Baseball 2020, Konami Digital Entertainment

- Union Cycliste Internationale (UCI) - Zwift, Zwift inc.

- Świat wioślarski - format otwarty

- Fédération Internationale de l'Automobile (FIA) - Gran Turismo, Polyphony Digital

Wszystkie pięć dyscyplin OVS będzie różniło się formą i koncepcją i będzie działać za pośrednictwem odpowiedniej platformy. Fani będą mieli okazję uczestniczyć i śledzić wydarzenia na kanale olimpijskim, na którym jako pierwsze w historii w ubiegłym roku transmitowane były wirtualne regaty (eSailing). Dodatkowe informacje o tym, jak wziąć udział, a także nagrody dołączone do wybranych wydarzeń, zostaną ogłoszone wkrótce. Informacje będą również dostępne online pod adresem www.olympicchannel.com.

Polscy zawodnicy w eSailingu uczestniczyli już w poprzednich latach w Mistrzostwach Świata oraz Pucharze Narodów eSailing organizowanych przez World Sailing we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. Obecnie trwająca konferencja Akademia eSailing otwiera cały ekosystem zawodów angażujących różne grupy wiekowe, począwszy od rozgrywek eSailing Liga Akademicka angażujących 5 osobowe zespoły reprezentujące poszczególne uczelnie wyższe z kraju, które odbędą się na przełomie maja i czerwca. Współpracując z Polskim Związkiem Żeglarskim, eSailing Polska wspiera polskich zawodników zarówno w utrzymaniu się w światowej czołówce tej dyscypliny, ale także w zdobyciu znakomitych miejsc w Olimpic Virtual Series!


taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.