• <
escort_980x120_gif_2020

Dźwirzyno z nowoczesną infrastrukturą żeglarską - okrzyknięta najlepszą przestrzenią publiczną na Pomorzu Zachodnim

zk

11.11.2022 19:50 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Dźwirzyno z nowoczesną infrastrukturą żeglarską - okrzyknięta najlepszą przestrzenią publiczną na Pomorzu Zachodnim

Partnerzy portalu

Dźwirzyno z nowoczesną infrastrukturą żeglarską - okrzyknięta najlepszą przestrzenią publiczną na Pomorzu Zachodnim - GospodarkaMorska.pl
Kanał wejściowy oraz basen portowy w porcie Dźwirzyno/Wikipedia

Dźwirzyno w gminie Kołobrzeg zwyciężyło w XII edycji konkursu Marszałka Województwa na najlepszą przestrzeń publiczną 2020/2021 roku na Pomorzu Zachodnim. Nagrodę przyznano Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej, na terenie którego powstała nowoczesna infrastruktura żeglarska.

W ocenie konkursowego jury, obiekt Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie wraz z zagospodarowanym otoczeniem „to doskonała jakość i wysoki standard, a przede wszystkim znakomita okazja do promocji aktywnego wypoczynku i rekreacji w regionie”.

„Ta nowoczesna infrastruktura żeglarska z pomostami i nabrzeżem do wodowania łodzi lub jachtów powstała nad jeziorem Resko Przymorskie. Kosztowała władze gminy Kołobrzeg ponad 16 mln zł. Prawie 4,8 mln zł w tej kwocie stanowiła unijna dotacja Urzędu Marszałkowskiego przyznana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020” – poinformował Łukasz Jucha z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

W poniedziałek w miejscu inwestycji zaplanowano uroczystość podczas której laureat odbierze pamiątkową tablicę z brązu oraz statuetkę.

Głównym celem konkursu jest wspieranie dobrych praktyk w zakresie tworzenia nowych wartościowych miejsc w przestrzeni publicznej województwa i promocja regionu.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.