Dzięki współpracy MSZ, premiera Mateusza Morawieckiego, MON, działaniom konsulów z Seulu i Pekinu, wczoraj na pokładzie rządowego samolotu, do Polski z Chin wrócił ciężko chory polski marynarz.
Witamy w domu i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia - napisał resort dyplomacji na Twitterze.
Chodzi o Wojciecha Ilkiewicza, o którego ciężkiej sytuacji pisaliśmy w lipcu. Od kilku tygodni przebywał w chińskim szpitalu z ostrym zapaleniem trzustki.
Wojtek został uwięziony w Chinach przez pandemię. Z dala od bliskich, daleko od domu musiał sam pokonać chorobę.
By marynarz mógł bezpiecznie wrócić do kraju, zbierane były fundusze na stronie fundacji SiePomaga.
O ewakuacji Polaka, który na skutek pandemii koronawirusa nie mógł
wrócić do kraju, informował PAP szef KPRM Michał Dworczyk. (PAP)
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty