• <
escort_980x120_gif_2020

Zachodniopomorskie: 64-latka raniona przez skrzydło paralotni opuściła już szpital

gm

05.08.2022 10:13 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Zachodniopomorskie: 64-latka raniona przez skrzydło paralotni opuściła już szpital

Partnerzy portalu

Zachodniopomorskie: 64-latka raniona przez skrzydło paralotni opuściła już szpital - GospodarkaMorska.pl
Plaża w Chłopach. Fot. Pixabay

Na plaży w Chłopach doszło w czwartek wieczorem do wypadku z udziałem paralotni. Śmigło maszyny, nad którą pilot stracił panowanie, raniło 64-latkę w nogę i w rękę. Kobieta została opatrzona i opuściła już szpital – powiedziała PAP w piątek oficer prasowa koszalińskiej policji nadkom. Monika Kosiec.

64-latka w czwartek była z wnukami na plaży w Chłopach, gdy ok. godz. 20 doszło do wypadku.

Pilot paralotni miał tam awaryjnie lądować, ponieważ w wyniku porywu wiatru, stracił panowanie nad maszyną. Taką wersję zdarzenia przedstawił funkcjonariuszom policji na miejscu zdarzenia. Gdy spadał, śmigło paralotni miało uderzyć kobietę na plaży.

64-latka z urazem ręki i nogi została przetransportowana do koszalińskiego szpitala. "Kobieta została opatrzona i opuściła już szpital" – poinformowała nadkomisarz Kosiec.

Policjantka przekazała, że postępowanie, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Koszalinie, prowadzone jest w kierunku narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

O zdarzeniu została poinformowana Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Pilot i jednocześnie właściciel paralotni to 51-letni mieszkaniec Koszalina. W wypadku nie odniósł obrażeń. Na miejscu zdarzenia miał poinformować policję, że ma uprawnienia do pilotażu maszyny. Stosownych dokumentów nie miał jednak przy sobie. Był trzeźwy.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.