• <

Wynik wyszukiwania - "uss gravely" - Wiadomości

USA wysyła grupę bojową z lotniskowcem na czele w rejon wschodniego Morza Śródziemnego

Lotniskowcowa Grupa Uderzeniowa Dwight D. Eisenhower (IKECSG) przybyła 26 kwietnia do wschodniej części Morza Śródziemnego w związku z planowanym rozmieszczeniem, które zapowiadał Departament Obrony USA.
29.04.2024

Siły USA zlikwidowały kolejne zagrożenie ze strony Huti

Siły Centralnego Dowództwa USA (CENTCOM) pomyślnie zaatakowały i zniszczyły pocisk przeciwokrętowy (ASM) na kontrolowanym przez Huti terytorium w zachodniej części Jemenu. Miało to miejsce 4 kwietnia około godziny 14:20 (czasu sanajskiego). Nie zgłoszono żadnych obrażeń ani uszkodzeń przez okręty amerykańskie, koalicyjne ani statki handlowe. To było kolejne działanie skierowane przeciwko lądowej infrastrukturze szyickich bojowników, zrealizowane "w samoobronie".
05.04.2024

Wojsko: zniszczyliśmy pocisk balistyczny i dwa drony Huti

Wojsko amerykańskie oświadczyło w środę, że zniszczyło jedną nadlatującą rakietę balistyczną przeciw okrętom i dwa drony wystrzelone przez wspieranych przez Iran Huti z Jemenu w kierunku Morza Czerwonego.
04.04.2024

Huti przeprowadzili nieudane ataki na amerykański statek w Zatoce Adeńskiej. Z pomocą przybył okręt

Z terytorium Jemenu doszło 24 stycznia do ponownego ataku na żeglugę na trasie prowadzącej do Kanału Sueskiego. Około godziny 14:00 czasu Sany bojownicy Huti mieli zaatakować kontenerowiec M/V Maersk Detroit, płynący pod banderą USA. Z pomocą ruszył amerykański okręt.
24.01.2024

Brytyjskie i amerykańskie siły morskie odparły kolejny, duży atak Huti na Morzu Czerwonym

Wciąż niespokojnie na Morzu Czerwonym. Jemeńscy bojownicy Huti, wspierani przez Iran, otwarcie zadeklarowali wojnę siłom międzynarodowej koalicji. 9 stycznia, około godziny 21:15 czasu miejscowego, przypuścili kolejny atak z użyciem bezzałogowych pojazdów (UAV), przeciwokrętowych pocisków manewrujących oraz przeciwokrętowego pocisku balistycznego. Ich celem były zarówno okręty, jak i statki korzystające z morskiej trasy prowadzącej przez Morze Czerwone i Zatokę Adeńską.
10.01.2024

Rakiety i abordaż. Kontenerowiec dwa razy padł ofiarą próby ataku przez Huti. Z pomocą przybyły okręty US Navy

Końcówka 2023 roku nie oznacza spokoju na świecie. Na Morzu Czerwonym wciąż dochodzi do ataków na statki i okręty, które dokonują jemeńscy bojownicy z organizacji Huti. W wyniku tego doszło teraz do wymagającej akcji powstrzymania rakietowych uderzeń. Odbywa się to w trakcie prowadzonej pod auspicjami USA międzynarodowej misji pk. "Prosperity Guardian".
31.12.2023

Amerykański okręt zestrzelił rakiety i drony nad Morzu Czerwonym. Ich celem był prawdopodobnie Izrael

Na Morzu Czerwonym, w rejonie Zatoki Ormuz nie brakuje groźnych incydentów w związku z działalnością przemytników i piratów. Swój "wkład" w to ma również Iran, którego siły morskie dokonują prób zatrzymania tankowców, niekiedy powstrzymywanych przez okręty należące do koalicji międzynarodowej. Wieczorem 19 października br. władze USA podały, że jeden z niszczycieli US Navy, USS Carney, przechwycił rakiety i drony, które prawdopodobnie leciały celem ataku na Izrael.
20.10.2023

Zwodowano kolejny niszczyciel dla US Navy, przyszły USS Ted Stevens (DDG-128)

Należąca do amerykańskiego giganta zbrojeniowego HII stocznia Ingalls Shipbuilding ogłosiła udane wodowanie niszczyciela rakietowego typu Arleigh Burke, trzeciego z podserii Flight III.
16.08.2023

USS Roosevelt ponownie z krótką wizytą w Porcie Gdynia

Do gdyńskiego portu wszedł, 1 sierpnia, niszczyciel rakietowy US Navy USS Roosevelt. To kolejny okręt typu Arleigh Burke, który pojawił się w ostatnim czasie na polskich wodach. Postój, w trakcie którego cumował przy Nabrzeżu Francuskim posłużył przede wszystkim uzupełnieniu zapasów.
01.08.2023

Do Portu Gdynia wszedł USS Roosevelt

Kolejny okręt US Navy zawitał do Gdyni. Tym razem jest to niszczyciel typu Arleigh Burke USS Roosevelt (DDG-80). Wizyta ma charakter roboczy i potrwa do jutra. W tym czasie załoga będzie mogła odpocząć i uzupełnić zapasy.
04.07.2023

USS Porter ponownie w Porcie Gdynia

Dziś do Portu Gdynia wszedł amerykański niszczyciel typu Arleigh Burke USS Porter. To już kolejna wizyta tego okrętu w Polsce, wpisująca się w sojuszniczą działalność sił morskich NATO.
19.04.2023

USS Arleigh Burke ponownie zawitał do Gdyni

W godzinach porannych 11 lutego do Portu Gdynia wszedł amerykański niszczyciel rakietowy USS Arleigh Burke (DDG-51). Trwająca do niedzieli wizyta miała charakter roboczy, a jej celem było uzupełnienie zapasów i odpoczynek załogi.
12.02.2023

US Navy otrzymuje 73. niszczyciel typu Arleigh Burke

Należąca do HII stocznia Ingalls Shipbuilding dostarczyła US Navy niszczyciel rakietowy klasy Arleigh Burke, przyszły USS Lenah Sutcliffe Higbee (DDG 123).
02.12.2022

Wizyta okrętów wojennych NATO w Helsinkach

W ten weekend w porcie w Helsinkach cumują cztery okręty wojenne NATO z USA, Francji i Niemiec, m.in. 190-metrowy okręt desantowy i niszczyciel. „To mocny polityczny sygnał, także dla Rosji, że nasi partnerzy są z nami na poważnie” – oświadczył w sobotę szef parlamentarnej komisji obrony Petteri Orpo.
28.05.2022

Amerykański okręt cumuje przy gdyńskim nabrzeżu

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Gravely cumuje w gdyńskim porcie. Jak dowiedziała się PAP, jednostka uzupełnia zapasy.
06.05.2022

Okręty Sił Odpowiedzi NATO Grupa-1 oraz gdyńskiej Flotylli prowadzą wspólne ćwiczenia na poligonach morskich Bałtyku (foto)

Główne zadania jakie wykonywać będą szkolące się jednostki polegają na prowadzeniu typowych operacji osłony strategicznego transportu morskiego i utrzymania panowania na morzu w sytuacjach kryzysowych.
26.04.2019

Ćwiczenia NATO i gdyńskiej Flotylli na poligonach morskich Morza Bałtyckiego

Okręty Sił Odpowiedzi NATO Grupa-1 oraz gdyńskiej Flotylli rozpoczęły wspólne ćwiczenia na poligonach morskich Morza Bałtyckiego. Główne zadania jakie wykonywać będą szkolące się jednostki polegają na prowadzeniu typowych operacji osłony strategicznego transportu morskiego i utrzymania panowania na morzu w sytuacjach kryzysowych.
24.04.2019

Sześć okrętów NATO zawinęło do Gdyni. Cztery można zwiedzać (foto)

Sześć okrętów NATO w Porcie Gdynia. Jednostki Stałego Zespołu Sił Morskich NATO-SNMG1 zawinęły tam w piątek rano. Oprócz polskiej fregaty rakietowej ORP Gen. K. Pułaski, są to okręty z Hiszpanii, Niemiec, Turcji, USA i z Wielkiej Brytanii. Wizyta ma charakter roboczy, a marynarze pozostaną w Gdyni przez całe Święta Wielkanocne. Część jednostek jest dostępna dla zwiedzających.
19.04.2019

Okręty NATO w Gdyni zostaną udostępnione do zwiedzania

W piątek, 19 kwietnia, w godzinach rannych, do gdyńskiego portu wejdzie 6 okrętów Stałego Zespołu Sił Morskich NATO - SNMG1 (Standing NATO Maritime Group One). Wśród okrętów będzie polska fregata ORP Gen. K. Pułaski.
18.04.2019

Sześć okrętów NATO wpłynie w piątek do Gdyni

Sześć okrętów Stałego Zespołu Sił Morskich NATO-SNMG1 wpłynie w piątek do portu w Gdyni. Oprócz polskiej fregaty rakietowej ORP Gen. K. Pułaski będą to jednostki z Hiszpanii, Niemiec, Turcji, USA i z Wielkiej Brytanii. Wizyta ma charakter roboczy.
16.04.2019

Fregata ORP Gen. K. Pułaski już w Siłach Odpowiedzi NATO

Po dziesięciu latach, fregata rakietowa ORP Gen. Kazimierz Pułaski, wraca do Sił Odpowiedzi NATO. Wraz z komponentem lotniczym (śmigłowiec SH-2G) na początku lutego dołączy do Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 1 (SNMG-1). Jednostka opuściła dziś macierzysty port w Gdyni. Polscy marynarze i lotnicy morscy do kraju wrócą w czerwcu. Na czas trwania misji powołany został Polski Kontyngent Wojskowy (PKW Pułaski 2019).
29.01.2019

Dwa amerykańskie niszczyciele na Bałtyku. Jest reakcja Rosjan

W zeszłym tygodniu "Daily Star" poinformował, że w rejonie Cieśnin Duńskich, w pobliżu Kopenhagi został zauważony amerykański niszczyciel USS Gravely. Fakt ten skomentowało dowództwo US Navy podając, że USS Gravely przypłynął, by złożyć wizytę w Kopenhadze i towarzyszy mu USS Porter. Okręty zbliżają się jednak do granic Rosji, co nie uszło uwadze naszych sąsiadów.
22.01.2019

Rosja obwinia USA o niebezpieczny incydent na Morzu Śródziemnym (wideo)

Przedstawiciel Departamentu Stanu USA zaprzeczył we wtorek zarzutom strony rosyjskiej, jakoby amerykański niszczyciel niebezpiecznie zbliżył się do rosyjskiej fregaty na Morzu Śródziemny. Podkreślił, że to rosyjski okręt prowadził niebezpieczną operację.
28.06.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.