• <

Wynik wyszukiwania - "oocl" - Wiadomości

Jeden z najnowszych kolosów OOCL zawitał do Baltic Hubu

15 marca do gdańskiego Baltic Hubu zawinął kontenerowiec OOCL Valencia. To jedna z najnowszych jednostek linii OOCL.
25.03.2024

COSCO Shipping oraz partnerzy przedłużają sojusz OCEAN Alliance

Dyrektorzy Generalni COSCO Shipping, CMA CGM, Evergreen oraz OOCL podpisali Memorandum o Porozumieniu w sprawie przedłużenia sojuszu OCEAN Alliance.
27.02.2024

Gdańsk istotny dla gigantów żeglugi. To tam popłynie w pierwszy rejs nowy kontenerowiec OOCL

Orient Overseas Container Line Ltd. (OOCL) wprowadza do działalności nowy kontenerowiec OOCL Abu Dhabi. Mający nośność 24 188 TEU zalicza się do największych na świecie, a jednocześnie wyróżnia się ekologicznymi rozwiązaniami, wprowadzanymi z myślą o dekarbonizacji żeglugi. Jak wiele innych jednostek tego chińskiego giganta, ten również będzie działał na trasie, na której znajduje się Gdańsk.
26.02.2024

Niepokojący raport OOCL. Przewozy w górę, przychody drastycznie w dół

Opublikowano niezaudytowany raport finansowy Orient Overseas Container Line (OOCL) za czwarty kwartał 2023 r. Wyniki zaskakują i niepokoją.
11.01.2024

OOCL wprowadza pierwszy ekologiczny statek o pojemności 24 188 TEU w 2024 roku. Nazwano go OOCL Valencia

Podczas ceremonii, która odbyła się dzisiaj w stoczni Nantong COSCO KHI Ship Engineering Co., Ltd. (NACKS) zaprezentowano najnowszy statek firmy Orient Overseas Container Line Ltd. („OOCL”) o nośności 24 000 TEU. Jest także siódmą jednostką o ekologicznym napędzie i tak dużej wyporności z zaplanowanej serii dwunastu. To także pierwszy z nich, który będzie obsługiwał trasę między Europą a Azją.
05.01.2024

Huti zaatakowali zły statek bo korzystają z nieaktualnych informacji?

W niedzielę rebelianci Huti wystrzelili z terenu Jemenu drony w kierunku statków handlowych. Jedną z zaatakowanych jednostek był kontenerowiec Number 9. Huti atakują w statki powiązane z firmami z Izraela, jednak tym razem najwyraźniej bazowali na nieaktualnych informacjach sprzed dwóch lat, bo Number 9 zmienił właściciela w 2021 roku.
04.12.2023

Nietypowy, "polski" akcent w Chinach. Megakontenerowiec został nazwany na cześć miasta Gdynia

Kolejne firmy branży transportowej ścigają się w wprowadzaniu statków transportowych. Wśród nich jest przedsiębiorstwo Orient Overseas Container Line Ltd. (OOCL), które zorganizowało w stoczni Dalian COSCO KHI Ship Engineering Co., Ltd. (DACKS) ceremonię nadania nazwy swojej nowej, "zielonej" jednostce. Jest w tym swoisty polski akcent, gdyż nowy kontenerowiec został nazwany na cześć miasta Gdynia.
16.10.2023

Do floty OOCL dołącza pierwszy megakontenerowiec

W czwartek oficjalnie do floty OOCL (Orient Overseas Container Line Ltd.) dołączył nowy kontenerowiec OOCL Spain. To pierwszy megakontenreowiec o pojemności 24 188 TEU w barwach firmy.
19.02.2023

OOCL zamawia dziesięć ekologicznych kontenerowców o ładowności 16 000 TEU

Firma Orient Overseas Container Line Limited (OOCL) z siedzibą w Hongkongu, zajmująca się spedycją i logistyką kontenerów, zamówiła w Chinach dziesięć przyjaznych dla środowiska kontenerowców o ładowności 16 000 TEU.
03.09.2021

OOCL dołącza do klubu miliarderów z rekordowym wynikiem w pierwszej połowie roku

Orient Overseas International (OOIL), spółka-matka OOCL, odnotowała zysk netto w wysokości 2,8 miliarda dolarów za półrocze – zdecydowanie najlepszy pośredni wynik w 52-letniej historii grupy.
22.08.2021

Wyniki OOCL w drugim kwartale potwierdzają megahossę na rynku kontenerowym

Dane za II kwartał OOCL wskazują na pewne spektakularne dochody, które mają pochodzić z przemysłu żeglugowego w zbliżającym się sezonie sprawozdawczym.
12.07.2021

OOCL zamawia kolejne siedem megakontenerowców w Chinach

Orient Overseas Container Line Limited (OOCL) z siedzibą w Hongkongu zamówił nową partię siedmiu kontenerowców o ładowności 23 000 TEU w stoczniach COSCO w Chinach.
03.11.2020

Jeden z najnowszych kolosów OOCL zawitał do Baltic Hubu

15 marca do gdańskiego Baltic Hubu zawinął kontenerowiec OOCL Valencia. To jedna z najnowszych jednostek linii OOCL.
22.03.2024

Gdynia z wizytą w Gdańsku. Kontenerowiec OOCL Gdynia w terminalu Baltic Hub

Do gdańskiego terminalu przybył, ochrzczony w październiku, jeden z największych statków na świecie, wyposażony w nowoczesne rozwiązania w zakresie redukcji emisji CO2. Wizyta jest o tyle wyjątkowa, że jest to statek armatora z Hong Kongu nazwany na cześć miasta Gdynia, gdzie znajduje się filia OOCL.
01.12.2023

Ma prawie pół kilometra długości. Piąty największy kontenerowiec świata przypłynął do Gdańska

Piąty największy kontenerowiec świata w gdańskim porcie. Ochrzczony pod koniec listopada ubiegłego roku OOCL Scandinavia dziewiczy rejs z Dalekiego Wschodu zakończył w terminalu kontenerowym DCT. Statek zostanie w Gdańsku do czwartku wieczorem.
10.01.2018

Drugi największy kontenerowiec świata zacumował w Gdańsku. Niesamowity widok

OOCL Germany już w Gdańsku. Drugi największy kontenerowiec świata zacumował w terminalu kontenerowym DCT w środę rano. Jego pojemność to aż 21 413 TEU.
11.10.2017

Do Gdańska zawinął największy kontenerowiec świata. Byliśmy na pokładzie

OOCL Hongkong już w DCT. Największy kontenerowiec świata zacumował w środę przy nabrzeżu T2. Na pokładzie jednostki, która odbywa obecnie dziewiczy rejs, zmieści się 21 413 kontenerów 20-stopowych.
28.06.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.